احتمال وقوع سیل در استان آذربایجان غربی/ مردم کنار سدها و مسیل ها نروند

مهدی صابری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: یک سامانه بارشی پرانرژی و قوی از صبح امروز از نوار غربی وارد استان آذربایجان غربی شده و به سرعت تا ظهر فردا سراسر استان را فرا می‌گیرد.

وی با بیان اینکه کل مناطق استان درگیر بارش می‌شود، تصریح کرد:  بارش در اغلب مناطق به شکل باران و تنها در ارتفاعات و مناطق بسیار سردسیر به شکل برف پیش‌بینی می‌شود.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌ غربی افزود: بارش ‌ها تا صبح پنجشنبه ادامه می‌یابد و صبح پنجشنبه از شدت بارش کم شده، اما همچنان به شکل متناوب در سطح استان تا اواخر وقت پنجشنبه بارش ادامه می‌یابد.

صابری از احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر خبر داد و اظهار کرد: به مدت 24 ساعت از صبح امروز تا صبح پنجشنبه حجم سنگینی از بارش در استان پیش‌بینی می‌شود و بنابراین در اکثر مناطق احتمال آبگرفتگی و برخی مناطق سیلاب وجود دارد و تا حد امکان باید از تردد غیرضروری به ویژه در کنار سدها و مسیل‌ها خودداری شود.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت وقوع رعد و برق، صاعقه و تگرگ نیز در استان وجود دارد و کاهش محسوس دما از 5 تا 10 درجه در کل مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *