زلزله 5.4 ریشتری هرمزگان را لرزاند

به گزارش ایکنا از هرمزگان، این زلزله بیش از ۱۵ ثانیه به طول انجامید و در شهرهایی چون بندرعباس، میناب، بندرخمیر و قشم و حتی کشور امارات متحده عربی را نیز تحت تأثیر قرار داد.

شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در ساعت ۰۱:۳۴:۲۳ روز دوشنبه، ۲۶ اسفندماه این زمین‌لرزه را با مختصات عمق ۱۶ کیلومتری زمین، ۲۷.۲۰ درجه عرض شمالی و ۵۵.۳۲ درجه طول شرقی ثبت کردند.

مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر هرمزگان صبح امروز، ۲۶ اسفندماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بلافاصله پس از وقوع زلزله دو تیم ارزیاب از پایگاه دشت جیحون به منطقه اعزام شدند. خوشبختانه این زلزله تلفات جانی در پی نداشت و طبق ارزیابی‌ها تنها تعدادی از منازل مسکونی در روستای کیشی و رودبار شهرستان بندرخمیر به دلیل ریزش قسمتی از کوه دچار آسیب و خسارت شده‌اند.

وی ادامه داد: تنها دو نفر دچار مصدومیت شدند، یکی از مصدومین به دلیل ریزش شیشه و دیگری براثر اضطراب ناشی از صدای ریزش کوه دچار آسیب و به مرکز درمانی رویدر انتقال داده شدند و حال عمومی‌شان مساعد است.

مردم رویدر در معرض ریزش کوه هستند

علیرضا مظفری، معاون امداد و نجات هلال‌احمر هرمزگان نیز در این خصوص عنوان کرد: ۱۵۰ خانوار ساکن در منطقه رویدر در معرض ریزش کوه و منطقه خطر زمین‌لرزه ساکن هستند که باید جابه‌جا شوند.

وی افزود: در این حادثه تلفات جانی وارد نشد ولی با توجه به جابه‌جا نشدن اهالی این شهر احتمال آن در حوادث دیگر وجود دارد، ازاین‌رو انتظار می‌رود اهالی رویدر هرچه سریع‌تر و پیش از آنکه کسی از آنان در اثر سقوط سنگ در زمین‌لرزه‌ و یا رانش کوه جانش را از دست دهد جابه‌جا شوند.

معاون امداد و نجات هلال‌احمر هرمزگان اضافه کرد: بر اساس داده‌های موجود، مسئولان استان زمین و تسهیلات لازم را فراهم کرده‌اند و باید امیدوار بود این جابجایی قبل از آنکه خسارت جانی جبران‌ناپذیری به اهالی وارد شود، صورت بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *