بی‌اعتنایی به بهداشت، عامل جهش ۲ برابری کرونا در خراسان شمالی

بی‌اعتنایی به بهداشت، عامل جهش ۲ برابری کرونا در خراسان شمالی

بر اساس آمار ارائه شده، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان شمالی تا روز یکشنبه هفته جاری ۵۲ نفر بود که به ناگاه در روز دوشنبه به ۹۷ نفر و امروز به ۱۰۰ نفر رسید.

دکتر سیداحمد هاشمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علیرغم توصیه‌های مکرر و تاکیدات بسیاری که بر رعایت نکات بهداشتی و به خصوص در خانه ماندن شده، متاسفانه همچنان شاهد حضور پرشمار مردم در کوچه و خیابان ها و بازار هستیم.

وی افزود: این امر باعث شده تا آمار مبتلایان به کرونا در استان روندی افزایشی گرفته و شمار فوتی های این ویروس نیز تا امروز به ۷ نفر برسد.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد:  البته استقرار کیت های تشخیص کرونا در استان نیز در تشخیص سریع تر این بیماری و اعلام نتایج بررسی ابتلای افراد بی تاثیر نبوده است.
وی از مردم خراسان شمالی خواست تا با توجه به اینکه در دوران شیب صعودی این بیماری قرار داریم، به جهت مبتلا نشدن به این بیماری و پیشگیری از ابتلای به آن حتماً توصیه های بهداشتی را جدی گرفته و در خانه های خود بمانند.
سرپرست دانشگاه علوم‌ پزشکی خراسان شمالی یادآور شد: همچنین با توجه به اینکه در آستانه نوروز قرار داریم از تمامی شهروندان عاجزانه تقاضا داریم از خرید و نیز دید و بازدیدهای نوروزی صرف نظر کرده و عید را به صورت محدود و در کنار خانواده‌ خود به سلامت سپری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *