مهم‌ترین راهبرد نجات از کرونا ماندن در منزل است

مهم‌ترین راهبرد نجات از کرونا ماندن در منزل است

تهران – ایرنا – فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران ضمن ابراز تاسف از عدم کاهش حضور مردم تهران در سطح شهر گفت: مهم‌ترین راهبرد برای نجات از ویروس کرونا ماندن در منزل است.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی افزود: ریتم حضور مردم در شهر امروز نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته بود. برای شکستن چرخه انتقال ویروس کرونا که فاقد واکسیناسیون است، مردم باید در منازل بمانند که در معرض خطر نباشند درغیر این صورت، خود افراد و هم اطرافیانشان در خطر خواهند بود.

فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران ضمن ابراز تأسف از حضور گسترده تهرانی‌ها در سطح شهر، گفت: مشاهدات میدانی ما نشان می‌دهد امروز یکی از شلوغ‌ترین روزهای تهران پس از هشدارهایی بود که برای شیوع کروناویروس به مردم داده بودیم.

وی با اشاره به این که بازدیدهای میدانی از سطح شهر تهران حاکی از حضور قابل توجه مردم در شهر دارد، گفت: ما شاهد ازدحام و تراکم جمعیت قابل توجهی بودیم که بسیار خطرآفرین است.

وی با بیان اینکه مردم موضوع بیماری کرونا را به عنوان یک دغدغه بهداشتی و اجتماعی در نظر ندارند، افزود: در صورتی که این موضوع جدی گرفته می‌شد ما نباید شاهد حضور این‌ چنینی مردم به ‌ویژه در روز جاری در سطح شهر ‌بودیم.

فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران بیان کرد: شرایط امروز شهر تهران به گونه‌ای است که برای مقابله با اوج بیماری مردم باید ملاحظات بهداشتی و عدم حضور در شهر را جدی بگیرند.

لازم به ذکر است که رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز اعلام کرد: تاکنون ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۱۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۴ هزار و ۳۳۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *