پرداخت هزار و 645 میلیارد ریال کمک بلاعوض به خسارت دیدگان سیل مازندران

علی‌رضا قلی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به اینکه در سیل اوایل امسال به تعدادی از واحد‌های مسکونی و تجاری روستا‌ها و شهر‌های مازندران خسارت وارد شد، گفت: بنیاد مسکن از ابتدای حادثه سیل اقدامات خود را شامل ارزیابی خسارت، آواربرداری، تأمین کمک بلا‌عوض و پرداخت تسهیلات بانکی انجام داد.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مازندران با بیان اینکه تعداد 8 هزار نفر در سامانه پایش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به دلیل واحد‌های خسارت‌دیده استان ثبت شد که نیاز به تعمیرات داشتند و یا دچار آسیب‌دیدگی لوازم منزلشان مواجه شدند، افزود: پرداخت کمک بلا‌عوض و تسهیلات بانکی کم‌بهره برای این واحد‌ها انجام شد.

وی با بیان اینکه 440 واحد که نیاز به بازسازی و احداث مجدد داشتند با پیشرفت 85 درصدی در حال انجام است، خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از 345 میلیارد ریال کمک بلاعوض و بیش از هزار و 300 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به خسارت‌دیدگان پرداخت شد.

قلی‌نژاد در پاسخ به سؤال خبرگزاری فارس درباره وضعیت شهرستان سوادکوه، اظهار کرد: به 255 نفر از خسارت‌دیدگان سیل اوایل امسال در سوادکوه تاکنون بیش از 11 میلیارد و 400 میلیون ریال کمک بلا‌عوض و بیش از 50 میلیارد ریال تسهیلات بانکی کم‌بهره پرداخت شد.

وی، گفت: در خصوص خسارت‌دیدگان سوادکوهی ناشی از سیل اوایل امسال که واحد‌های آنها تخریب شد برای 2 نفر در مسکن مهر شیر‌گاه واحد تأمین شد و کمک بلا‌عوض آنها به حسابشان واریز شد و برای بقیه که عملیات اجرایی ساخت واحد خود را آغاز کردند مبلغی از بلا‌عوض و تسهیلات پرداخت شد و بقیه مبالغ هم با پیشرفت کار آنها پرداخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.