پرداخت هزار و ۶۴۵ میلیارد ریال کمک بلاعوض به خسارت دیدگان سیل مازندران

علی‌رضا قلی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به اینکه در سیل اوایل امسال به تعدادی از واحد‌های مسکونی و تجاری روستا‌ها و شهر‌های مازندران خسارت وارد شد، گفت: بنیاد مسکن از ابتدای حادثه سیل اقدامات خود را شامل ارزیابی خسارت، آواربرداری، تأمین کمک بلا‌عوض و پرداخت تسهیلات بانکی انجام داد.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مازندران با بیان اینکه تعداد ۸ هزار نفر در سامانه پایش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به دلیل واحد‌های خسارت‌دیده استان ثبت شد که نیاز به تعمیرات داشتند و یا دچار آسیب‌دیدگی لوازم منزلشان مواجه شدند، افزود: پرداخت کمک بلا‌عوض و تسهیلات بانکی کم‌بهره برای این واحد‌ها انجام شد.

وی با بیان اینکه ۴۴۰ واحد که نیاز به بازسازی و احداث مجدد داشتند با پیشرفت ۸۵ درصدی در حال انجام است، خاطر نشان کرد: تاکنون بیش از ۳۴۵ میلیارد ریال کمک بلاعوض و بیش از هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به خسارت‌دیدگان پرداخت شد.

قلی‌نژاد در پاسخ به سؤال خبرگزاری فارس درباره وضعیت شهرستان سوادکوه، اظهار کرد: به ۲۵۵ نفر از خسارت‌دیدگان سیل اوایل امسال در سوادکوه تاکنون بیش از ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کمک بلا‌عوض و بیش از ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی کم‌بهره پرداخت شد.

وی، گفت: در خصوص خسارت‌دیدگان سوادکوهی ناشی از سیل اوایل امسال که واحد‌های آنها تخریب شد برای ۲ نفر در مسکن مهر شیر‌گاه واحد تأمین شد و کمک بلا‌عوض آنها به حسابشان واریز شد و برای بقیه که عملیات اجرایی ساخت واحد خود را آغاز کردند مبلغی از بلا‌عوض و تسهیلات پرداخت شد و بقیه مبالغ هم با پیشرفت کار آنها پرداخت می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *