استفاده از آزمایشگاه های مهندسی زلزله برای افزایش توانمندی شرکت های دانش بنیان

معاون علمی و فناوری رییس جمهور از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مجموعه آزمایشگاه‌های پیشرفته مهندسی زلزله بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، صبح امروز سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مجموعه آزمایشگاه‌های پیشرفته مهندسی زلزله بازدید کرد.

در این بازدید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های این مجموعه پژوهشی و آزمایشگاهی برای توسعه و افزایش توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید و زمینه‌ها برای رونق همکاری و حمایت‌های این مجموعه برای استقرار واحدهای فناور و ارائه خدمات به فعالان زیست‌بوم نوآوری فراهم شد. 

مجموعه آزمایشگاه سازه این طرح شامل سالن آزمایشگاه‌های کف و دیوار عکس‌العمل و آزمایشگاه میز لرزان و فضاهای نمونه‌سازی و پشتیبانی مرتبط در  زیربنایی به مساحت ۳۷۰۰ متر مربع در حال اجرا و تکمیل شدن است.

بر اساس اعلام معاونت علمی، آزمایشگاه‌های پژوهشگاه زلزله‌شناسی کشور در حوزه مسائل مهندسی زلزله، سازه و خاک در کشور فعالیت می‌کند. در این آزمایشگاه امکان به‌کارگیری تجهیزات برای صنایع زیربنایی کشور مانند صنعت نفت، صنعت پتروشیمی، آب و برق و بسیاری دیگر از صنایع فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *