کمک بلاعوض بهزیستی برای زلزله زدگان مددجوی آذربایجان غربی

تهران – ایرنا – رئیس سازمان بهزیستی کشور از کمک بلاعوض این سازمان علاوه بر کمک‌های دولت به مبلغ ۱۵ میلیون تومان برای زلزله‌زدگان شهرستان خوی و منطقه قطور در استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این کمک طی روزهای آینده به زلزله‌زدگان مددجو که خانه آنها در اثر زلزله آسیب دیده، جهت ساخت منزل تعلق خواهد گرفت.

وحید قبادی دانا روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به وقوع زلزله در روزهای گذشته در استان آذربایجان غربی در شهرستان های خوی و منطقه قطور برای خانوارهای دارای معلولیت آسیب دیده در اثر زلزله، کمک هزینه پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: این مبلغ بین ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۶۰ هزار تومان براساس بُعد خانوار روی کارت معلولین و مددجویان تحت پوشش بهزیستی در منطقه قطور شارژ شد؛ همچنین خانوارهای دارای معلول سرپرست خانوار که منزل آنها در اثر زلزله آسیب دیده است، علاوه بر کمک های دولت، ۱۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض جهت ساخت منزل از سازمان بهزیستی دریافت خواهند کرد که در روزهای آینده برای آنها انجام خواهد شد.

زلزله‌ای به بزرگی ۴.۵ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱۷ و ۴۹ دقیقه و ۵۰ ثانیه عصر جمعه شانزدهم اسفندماه جاری حوالی فیروزق، خوی در استان آذربایجان غربی را لرزاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.