آواربرداری خانه های زلزله زده خوی به ۲۵۰ دستگاه افزایش یافت

به گزارش همشهری‌ آنلاین به نقل از ایرنا، امیرعباس جعفری افزود: در روزهای ابتدایی ٣٣ دستگاه انواع ماشین‌آلات سنگین در منطقه زلزله‌زده قطور در استان آذربایجان‌غربی به کار گرفته شد و در ادامه برای سرعت‌بخشیدن به عملیات آواربرداری این تعداد به ١٠٠ دستگاه افزایش یافت.  

وی ادامه داد: ماشین‌آلاتی از دستگاه‌های خدمات‌رسان، سپاه شهدا و شهرداری‌های آذربایجان‌غربی به منطقه اعزام شده و تعدادی ماشین‌آلات سنگین هم از استان‌های معین در منطقه مستقر است.  

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌غربی بیان کرد: عملیات آواربرداری در مناطق زلزله‌زده کار سخت و پیچیده‌ای است زیرا ساکن هر واحد مسکونی باید ابتدا وسایل خود را از زیر آوار جمع‌آوری کند و سپس نیروهای امدادی نسبت به آواربرداری اقدام کنند.  

جعفری بیان کرد: تاکنون تعدادی آغل برای اسکان اضطراری پنج هزار و ۵۲۷ راس دام با همکاری جهاد کشاورزی و ستاد فرمان اجرایی امام (ره) احداث شده است.  

وی افزود: در سایه دستور استاندار آذربایجان‌غربی و هماهنگی با مدیر شرکت نفت استان به هر خانوار روستایی زلزله‌زده هم علاوه بر سهمیه قبلی، یک بشکه نفت تحویل می‌دهند و نیز بسته‌هایی در حال تهیه است تا در روزهای آینده به صورت عیدانه در اختیار خانوارهای آسیب دیده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *