تمدید مهلت ثبت نام برای شرکت در نشست فعالان سواد رسانه ای کشور

محمدصادق افراسیابی

تهران (پانا) – دومین نشست دوسالانه هم اندیشی فعالان سواد رسانه ای و اطلاعاتی کشور که قرار بود ۲۰ اسفند ماه سال جاری برگزار شود به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کورونا و بر اساس توصیه های عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نیمه دوم اردیبهشت ماه یا نیمه اول خرداد ماه سال آتی برگزار خواهد شد.

محمد صادق افراسیابی معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص این نشست گفت: تا کنون ۴۶ فعال حقیقی و حقوقی در حوزه سواد رسانه ای کشور برای شرکت در این نشست، حضور خود را قطعی کرده اند که با توجه به ضرورت تاخیر در برگزاری نشست مذکور به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کورونا، مقرر شد سامانه ثبت نام از امروز تا پایان اسفندماه مجددا باز شود و علاقه مندانی که به هر دلیل تا کنون فرصت نکردند برای حضور در گردهمایی فعالان سواد رسانه ای کشور ثبت نام کنند امکان ثبت اطلاعات خود را همچنان خواهند داشت.

وی افزود: هر یک از اشخاص حقیقی و حقوقی که برای شرکت در دومین نشست فعالان سواد رسانه ای کشور ثبت نام کرده اند ۱۵ دقیقه فرصت خواهند داشت که تجربه فعالیت های خود را در عرصه سواد رسانه ای بیان نمایند و سه نفر از مشاورین متخصص پس از پایان ارائه هر یک از فعالان سواد رسانه ای، نظرات خود را برای بهبود فعالیت های ایشان بیان خواهند نمود.

افراسیابی خاطر نشان ساخت: بخش دیگری که در نشست هم اندیشی فعالان سواد رسانه ای کشور مد نظر است اجرا شود، ارائه ایده های نو و خلاقانه برای افزایش سواد رسانه ای است که توسط برخی ایده پردازان مطرح کشور این ایده ها تبیین خواهند شد.

معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اختصاص بخشی ویژه به تجربه فعالان سواد رسانه ای کشور در زمینه تولید و انتشار محتوای مرتبط با موضوع سواد رسانه ای و اخبار و اطلاعات مرتبط با کورونا خبر داد و گفت: با توجه به تلاش فعالان سواد رسانه ای برای آگاه سازی مردم از تبعات اخبار جعلی، شایعات و انتشار اطلاعاتی که باعث ایجاد هراس در جامعه میشود، تصمیم گرفتیم در این نشست پانلی ویژه را به تجارب موسسات فعال سواد رسانه ای برای ارتقای سواد رسانه ای مردم در روزهای مقابله با ویروس کورونا اختصاص دهیم.

افراسیابی در ادامه به طراحی دو کارگاه آموزشی برای فعالان سواد رسانه ای کشور اشاره کرد و گفت: در دومین نشست دو سالانه فعالان سواد رسانه ای کشور دو کارگاه آموزشی با موضوع شیوه های گفتمان سازی در حوزه سواد رسانه ای و شیوه های تولید و انتشار محتوای سواد رسانه ای طراحی شده است که این دو کارگاه با حضور و تدریس برجسته ترین اساتید کشور برگزار خواهد شد.

به گفته افراسیابی ثبت نام در این نشست رایگان است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل وظایف ذاتی خود از برگزاری این نشست به شکل دو سالانه حمایت می کند. علاقه مندان برای ثبت نام در نشست فعالان سواد رسانه ای کشور میتوانند تا پایان اسفندماه سال جاری به نشانی اینترنتی mas.saramad.ir مراجعه نموده و یا از طریق ارسال ایمیل به نشانی Mas@farhangmail.ir در این رویداد ثبت نام کنند. شماره تماس های 02632524849 و 09178722713 در طول این مدت پاسخگوی سوالات احتمالی فعالان سواد رسانه ای کشور خواهند بود.

لازم به ذکر است نخستین نشست فعالان سواد رسانه ای کشور سال ۱۳۹۶ با حضور بیش از 40 موسسه و شخصیت حقیقی و حقوقی مطرح در زمینه سواد رسانه ای در باغ زیبای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *