کرونا در فارس خطرناک شد / ۱۰۴ بیمار کرونایی تاکنون

حوادث زیرنویس: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس خبر داد و گفت: با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی مبتلایان فارس به ۱۰۴ نفر رسیده است.

به گزارش زیرنویس، عبدالرسول همتی روز یک‌شنبه با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در فارس گزارش نشده است، افزود: هم اکنون ۵۱ درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری هستند و ۴۴ درصد از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و ۵ درصد نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: موارد ابتلا به ویروس کرونا، علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، خرم بید، استهبان، لارستان، کازرون، مرودشت، قیروکارزین، کوار، داراب، ارسنجان، زرقان، گراش و فیروزآباد نیز وجود دارد.

دکتر همتی ضمن تاکید مجدد بر اهمیت رعایت اصول بهداشتی، از عموم مردم فارس خواست ضمن پرهیز از توجه به شایعات، اخبار و اطلاعات موردنیاز خود را از وبگاه اختصاصی بیماری کووید۱۹ به نشانی اینترنتی https://corona.sums.ac.ir/ دریافت کنند.

بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۷۴۳ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده است، مبتلایان به این بیماری در کشور به ۶ هزار ۵۶۶ نفر رسید. در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۹ نفر از مبتلایان کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۹۴ مورد رسید. تاکنون ۲ هزار ۱۳۴ بیمار مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته اند..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.