ورودی‌های کرمانشاه کنترل می‌شوند

ورودی‌های کرمانشاه کنترل می‌شوند

هوشنگ بازوند یکشنبه شب در حاشیه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا که در استانداری کرمانشاه برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهارداشت: کمیته ای امنیتی به منظور کنترل ورودی‌های استان کرمانشاه تشکیل شده است که از فردا بررسی های لازم به منظور کنترل ترددها را آغاز خواهد کرد.


وی افزود: مردم نگرانی هایی در رابطه با ورودی ها دارند از این رو تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با اعمال قانون، آموزش و یا اقداماتی از این دست کنترل های لازم را بر روی ورودی ها انجام دهیم.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه موضوع کرونا کاملاً جدی است، گفت: تاکنون با پیک این بیماری در استان روبرو نشده‌ایم اما احتمال اوج گیری کرونا در کرمانشاه بسیار زیاد است و ما باید خود را برای رویارویی با آن آماده کنیم.
بازوند با تاکید بر اینکه مردم تاکنون همکاری خوبی در رابطه با کنترل بیماری کرونا و رعایت موارد بهداشتی داشته‌اند، عنوان کرد: از مردم تقاضا داریم که در خانه‌های خود بمانند و بیش از پیش به نکات و هشدار های اعلام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی توجه کنند.
وی همچنین از مردم خواست که برگزاری مراسم جمعه آخر سال را لغو کنند و توضیح داد: در صورتی این‌ امر توسط مردم رعایت نشود مجبور خواهیم بود که درب آرامستان ها را ببندیم و طرح های ترافیکی‌را اجرا کنیم.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه در صورتی که مردم رعایت کنند می‌توانیم از این بحران عبور کنیم، گفت: اگر مردم توصیه‌ها را جدی نگیرند و به آنها عمل نکنند بدون شک مشکلاتی جدی برای آنان و استان ایجاد خواهد شد.
براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تا عصر یکشنبه شانزدهم اسفند ماه ۹۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که تاکنون آزمایش کرونا ۳۳ نفر از آنان مثبت اعلام شده است و سه نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونای جدید در کشور ظهر یکشنبه ۶ هزار و ۵۶۶ نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و در مجموع ۱۹۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و ۲ هزار و ۱۳۴ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود ۵۰ کشور از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات گسترش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.