بستری شدن روزانه ۳۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در دو استان شمالی

به گزارش رکنا، دکتر محمد مهدی ناصحی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت برای مدیریت بیماری کرونا در استان‌های مازندران و گلستان گفت: متاسفانه این روز‌ها در استان‌های شمالی شاهد پیک شیوع کرونا هستیم و در هر ۲۴ ساعت ۳۰۰ بیمار در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.

او با بیان اینکه متاسفانه مردم و مسئولان غیر پزشکی و دستگاه‌های اجرایی هنوز مساله شیوع کرونا را جدی نگرفتند، گفت: این روز‌ها شاهد برخی رفتار‌ها در جامعه هستیم که سبب گسترش شیوع کرونا می‌شود.

دکتر ناصحی افزود: مسئولان در قبال هر مورد ابتلا به کرونا تعهد شرعی و قانونی دارند.

او افزود: دستگاه‌های عابر بانک آلوده‌ترین مکان برای انتقال بیماری است، اما هنوز هیچ فکری برای ان نشده است و هنوز جدی گرفته نشده است.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت برای مدیریت بیماری کرونا در استان‌های مازندران و گلستان گفت: هنوز برخی مجالس و تجمعات مردمی تعطیل نشده است و همین امر سبب گسترش آلودگی می‌شود.

او از این تجمعات به عنوان رفتار‌های ناشایست یاد کرد و گفت: با این شیوه‌های رفتاری نمی‌توان با این ویروس مقابله کرد.

دکتر ناصحی افزود: مسئولان اجرایی مصوبات خوبی در حوزه مقابله با کرونا داشتند، اما تا رفتار‌های مردم تغییر نکند این مصوبات کارایی نخواهد داشت.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت برای مدیریت بیماری کرونا در استان‌های مازندران و گلستان مردم خود را قرنطینه داخلی کنند و تا دو هفته از منازل خود بیرون نیاید.

او با بیان اینکه اگر رفتار‌های مردم در راستای مقابله با کرونا بود هیچ وقت شاهد بستری شدن روزانه ۳۰۰ نفر باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *