تکذیب هرگونه جابه جایی اعتبارات سیل لرستان به گلستان/ کاهش اعتبار به دلیل کمبود منابع مالی است

سید علی کریمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، هر گونه جابه‌جایی اعتبار اختصاص یافته برای بازسازی زیرساخت‌های ورزشی لرستان به استان گلستان را تکذیب و اظهار کرد: اینکه توسط برخی اشخاص عنوان می‌شود که اعتبارات سیل لرستان به دلیل خطای انسانی و شباهت نام به گلستان اختصاص یافته، اصلا مبنای واقعیت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت کشور از طریق مدیریت بحران به تمام دستگاه‌هایی که زیرساخت‌های آن‌ها در سیل خسارت دیده بود، مبالغی را اختصاص داده است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه میزان خسارت‌ها بایستی در سامانه سجاد جهت اختصاص اعتبار ثبت می‌شد، افزود: برای این منظور، وزارت کشور ۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان به استان اختصاص داد.

کریمی بیان داشت: هرگونه جابه‌جایی به دلیل خطای انسانی و شباهت نام استان‌ها صحت ندارد و وزارت کشور از ابتدا ۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان برای لرستان در نظر گرفته شده است.

وی، میزان خسارت‌های وارد شده به زیرساخت‌های ورزشی پلدختر به وسیله سیل را ۱۴ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: این در حالی است که در همان هفته نخست وقوع سیل و در سفر وزیر ورزش به پلدختر، یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان برای برداشتن حجم بالای آورده‌های سیلابی اختصاص یافته و در همان روزها نیز واریز شد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان ادامه داد: علاوه بر این مبلغ، وزارت ورزش یک میلیارد و ۷۰ میلیون تومان به هیات‌های ورزشی پلدختر جهت انجام اقداماتی همچون لایروبی، لجن‌برداری و بازسازی‌های اولیه کمک کرد.

کریمی اظهار داشت: پس از این اختصاص اعتبارها، تاکنون از سوی وزارت ورزش برای بازسازی زیرساخت‌های سیل‌زده استان مبلغی واریز نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *