توفان و سرما در راه یزد

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی یزد از ورود سامانه ناپایدار جوی از عصر امروز به همراه بارش پراکنده، سرما و یخبندان خبر داد.

«سیدعباس میرحسینی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا از ورود سامانه جوی ناپایدار به استان از عصر شنبه هفدهم اسفندماه خبر داد و اظهار کرد: این سامانه که بیشتر مناطق استان را درگیر خواهد کرد، با وزش باد نسبتاً شدیدی همراه خواهد بود لذا مخاطره سازه‌های گلخانه‌ای و متعاقباً کاهش دید افقی و تنش دمای در استان دور از انتظار نیست.

وی در رابطه با ادامه‌ی فعالیت این سامانه در استان، تصریح کرد: این سامانه در روز یکشنبه علاوه بر وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک، بارش پراکنده در ارتفاعات و به احتمال زیاد به صورت برف، کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما، سرما و یخبندان شبانه به ویژه در منطقه کوهستانی را نیز به همراه خواهد داشت.

میرحسینی پایان فعالیت این سامانه جوی را روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه اعلام و به کشاورزان توصیه کرد که از استحکام سازه‌های گلخانه‌ای و دمای این فضاها و سایر محیط‌های پرورشی سرپوشیده اطمینان حاصل کنند تا مخاطرات این سامانه آن‌ها را تهدید نکند.

کارشناس هواشناسی استان در پایان نیز بافق را گرمترین نقطه استان یزد طی شبانه‌روز گذشته با دمای ۲۴ درجه اعلام کرد و گفت: سبزدشت نیز با دمای منهای پنج درجه سردترین نقطه استان گزارش شده ولی نوسان دمایی در شهر یزد طی این مدت ۶ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *