سیل به ۳۲۲ پل در جاده های ایلام خسارت زد

نورالله دلخواه روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از خسارت ۶۰۰ میلیارد ریالی به راههای حوزه استحفاظی استان بر اثر بارندگی و سیلاب اخیر خبر داد و اظهار داشت: خسارت ها شامل آسیب به پل ها، ابنیه های فنی راه ها و رانش راه های روستایی بوده است.

وی افزود: بیشترین خسارت ها در جریان سیلاب به پل های روستایی وارد شده و در این راستا تعداد ۳۳۲ پل خسارت دید که نیاز به بازسازی و برخی هم نیاز به تعمیر دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام تاکید کرد: پل جزمان شهرستان هلیلان در سیل اخیر تخریب ‌و دچار خسارت شد که به دلیل تخریب این پل ارتباط بیش از ۲۳ روستا بصورت موقت قطع شد که با تلاش چند روزه راهداران پل موقت در این‌ مسیر راه اندازی و تردد در این مسیر برقرار شد.

دلخواه ادامه داد: طول راه های متاثر از سیل و آسیب دیده در استان ایلام، حدود ۶۱۷ کیلومتر شامل راه اصلی و فرعی و ۲۳۲ کیلومتر راه روستایی است، این در حالی است که ۳۱ راه روستایی مسدود شدند که با تلاش راهداران بازگشایی و تردد در آنها برقرار شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خسارت های سیل فروردین ماه سال جاری نیز گفت: ۲۲۵ دستگاه پل بزرگ و کوچک از ابتدای سالجاری تاکنون در جاده های این استان تعمیر و بهسازی شده است.

دلخواه با اشاره به اینکه این استان عملکرد خوبی را در زمینه بهسازی آسیب‌های ناشی از سیل در کشور داشته است، افزود: براساس برآوردهای اولیه توسط کارشناسان، ۸۱۰ کیلومتر از راه‌های استان بر اثر بارندگی‌های سیل‌آسای اوایل سال جاری دچار خسارت شد.

وی میزان خسارت به زیرساخت‌های جاده‌ای این استان در سیل فروردین امسال را ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بیان کرد و یادآور شد: تاکنون حجم زیادی از این خسارت‌ها ترمیم و بهسازی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: موضوع تعمیر و رسیدگی به امور نگهداری پل‌ها و ابنیه فنی با جدیت در دست اقدام است و همواره تلاش شده با بکارگیری افراد متخصص و با تجربه وضعیت کیفی پل‌ها و ابنیه فنی ارتقا یابد. 

استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۱۱ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.

بارش های سیلابی که از روز دوشنبه تا صبح چهارشنبه ۲ هفته گذشته در استان فعالیت داشت موجب بروز خسارت هایی به زیرساخت های عمرانی، ابنیه، راه، کشاورزی و منازل مسکونی شد و در شهر ایلام سیلاب جان یک نفر را گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *