۱۶ استان کشور درگیر برف و باران سه روزه

سازمان هواشناسی از آغاز بارش برف و باران طی امروز تا یکشنبه آینده در ۱۶ استان خبر و نسبت به وقوع کولاک برف، مه‌گرفتگی و خسارت به تأسیسات شهری هشدار داد.

16 استان کشور درگیر برف و باران سه روزه

سازمان هواشناسی از آغاز بارش برف و باران طی امروز تا یکشنبه آینده در ۱۶ استان خبر و نسبت به وقوع کولاک برف، مه‌گرفتگی و خسارت به تأسیسات شهری هشدار داد.به گزارش افق انلاین ، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز برای اکثر مناطق کشور آسمانی صاف به همراه افزایش نسبی دما و در شهرهای صنعتی و پرُجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

اواخر وقت فردا جمعه با ورود سامانه بارشی جدید در بخش‌هایی از غرب و شمال غرب کشور افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

طی روز شنبه هفته آینده فعالیت سامانه بارشی در نواحی شمال غرب، غرب و بخش‌هایی از جنوب غرب کشور تقویت‌شده و باعث بارش باران،گاهی رگبار،رعدوبرق و وزش باد شدی موقتی و در ارتفاعات بارش برف می‌شود.

اواخر وقت شنبه فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر و دامنه‌های مرکزی البرز گسترش می‌یابد. روز یکشنبه در بخش‌هایی از ارتفاعات زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز، نواحی مرکزی و شرقی کشور بارش پراکنده و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود و اواخر وقت دوشنبه سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز و فردا برای نواحی شرق و جنوب شرق به‌ویژه زابل وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش‌بینی‌شده است. این شرایط شنبه آینده علاوه بر مناطق ذکرشده، در نواحی شمال شرق و جنوب غرب کشور نیز ادامه می‌یابد.  همچنین اوایل وقت امروز خلیج‌فارس و دریای عمان مواج خواهد بود.

سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای به شرح زیر از بارش باران و برف طی امروز تا یکشنبه هفته آینده در از بارش برف و باران و کولاک برف در ۱۶ استان خبر داد.

۱- توصیف: نفوذ سامانه بارشی

زمان شروع: اواخر وقت جمعه ۹۸/۱۲/۱۶

نوع مخاطره: بارش باران، در نواحی جنوبی همراه با رعدوبرق و در  مناطق مرتفع بارش برف

شنبه  ۹۸/۱۲/۱۷: استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، همدان، قزوین، لرستان، مرکزی، شمال چهارمحال و بختیاری، ایلام و شمال شرق خوزستان

یک شنبه ۹۸/۱۲/۱۸: ارتفاعات کرمان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی و ارتفاعات تهران، قزوین و البرز

اثر مخاطره: لغزندگی جاده‌ای، در  جاده‌های کوهستانی مناطق سردسیر کولاک برف، مه گرفتگی و اختلال در تردد جاده‌های مواصلاتی

توصیه: احتیاط در تردد بین‌شهری به‌ویژه محورهای کوهستانی و انجام اقدامات پیشگیرانه

۲-توصیف سامانه: وزش باد شدید

زمان شروع: اواسط  روز جمعه ۹۸/۱۲/۱۶

نوع مخاطره: وزش باد شدید و گردوخاک و احتمال انتقال گردوغبار از عراق و شمال عربستان

شنبه ۹۸/۱۲/۱۷: ایلام، خوزستان

اثر مخاطره: کاهش دید و افت کیفیت هوا و احتمال خسارت به تأسیسات شهری

توصیه: انجام اقدامات پیشگیرانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.