واریز سهمیه سوخت ویژه مناطق زلزله زده قطور

احمد مجرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با وقوع زلزله در بخش قطور شهرستان خوی، سهمیه نفت سفید برای خانوارهای یک و ۲ نفره به میزان ۲۰۰ لیتر و بیش از ۲ نفر به میزان ۴۰۰ لیتر از طریق فروشندگی‌های مستقر در آن بخش و ۱۲ دستگاه نفتکش توزیع شد.

وی اضافه کرد: تمام خانوارهای زلزله‌زده که در یک ملک با یک کدپستی ساکن هستند، از امروز می‌توانند سهمیه ویژه نفت سفید به میزان ۲۰۰ لیتر را دریافت کنند.

وی بیان کرد: با توجه به برودت هوا و شرایط خاص حاکم در بخش قطور، مردم زلزله‌زده تحت هیچ شرایطی نباید مشکلی در ارتباط با دریافت سوخت داشته باشند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه گفت: میزان ذخیره‌سازی سوخت زمستانی در انبارهای نفت منطقه در وضعیت مطلوبی قرار دارد و مشکلی در تامین سوخت مورد نیاز مردم وجود ندارد.

به گزارش ایرنا روز یکشنبه – چهارم اسفندماه – ابتدا منطقه «قطور» و سپس «زرآباد» خوی با زمین‌لرزه نسبتا شدیدی لرزید که این امر در مجموع موجب مصدومیت حدود ۱۰۴ نفر، بستری شدن ۱۰ نفر، تلف شدن صدها راس دام، تخریب چهار هزار واحد مسکونی و وارد شدن خسارت جزئی به یکهزار واحد دیگر در روستاهای خوی و سلماس شد.

امدادگران و مسوولان آذربایجان‌غربی بلافاصله پس از زلزله اول در ساعت ۹:۲۲ راهی منطقه «قطور» شدند و ارزیابی میزان خسارت تا شامگاه همان روز ادامه داشت؛ تا اینکه در ساعت ۱۹:۳۰ زلزله نسبتا شدید دیگری به بزرگی ۵.۹ ریشتر «زرآباد» را لرزاند و خسارت‌های زلزله اول را دوچندان کرد؛ تا جایی که شبکه برق و مخابرات برای چند ساعت قطع شد اما در یک اقدام جهادی و پس از چند ساعت، زیرساخت‌ها دوباره در بامداد دوشنبه وصل شد.

زلزله دوم در «زرآباد» تنها چند مصدوم جزئی داشت اما تمرکز امدادگران و مسوولان بر روی آن موجب شد تا توزیع اقلام امدادی در بین زلزله‌زدگان قطور به فردای آن روز یعنی صبح روز «دوشنبه» موکول شود که متاسفانه برخی‌ها بلافاصله این تاخیر را در فضای مجازی به حساب نقصان کار گذاشتند.

اما امدادگران، مسوولان و حتی نیروهای سپاهی و مرزبانی که از نخستین ساعات پس از وقوع زلزله اول در منطقه حضور داشتند، از روز دوشنبه به بعد به صورت جهادی کمبودها را یکی پس از دیگری رفع کردند و بسیاری از افراد مطلع اکنون بر این عقیده هستند که دست‌اندرکاران ستاد مدیریت بحران آذربایجان‌غربی در این حادثه غیرمترقبه، سنگ تمام گذاشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *