خسارت 1.5 میلیاردتومانی بارش های سیل آسا به کشاورزی اسدآباد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسدآباد، مجید درویشی اظهار کرد: در بارش‌های سیل آسا ششم و هفتم اسفند در بازدیدها و ارزیابی‌های میدانی انجام شده از اراضی دیم، آبی، باغات دچار آب گرفتگی شده و اماکن دامی و دام سبک خسارت دیده این شهرستان میزان خسارت‌ها افزون بر یک میلیارد و ۴۸۸ میلیون تومان برآورد شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه میزان خسارت‌ها نسبت به بارش‌های فروردین ماه سال جاری چندان سنگین نبوده است، افزود: در بارش‌های هفته گذشته ۳۵۰ هکتار از اراضی آبی بین ۲۰ تا ۳۰ درصد بالغ بر ۲۴۰ میلیون تومان شامل ۵۰۰ تن محصول اراضی آبی گندم و جو، یونجه و برخی از اراضی سیر خسارت دیده‌اند.

درویشی میزان اراضی دیم گندم و جو خسارت دیده این شهرستان را نیز در اثر بارندگی‌های شدید اخیر ۱۱۰ هکتار بین ۳۰ تا ۴۰ درصد با پیش بینی ۸۰ تن محصول و برآورد ۲۲۰ میلیون تومان خسارت اعلام کرد.

وی گفت: حدود ۲۵ هکتار از باغات هلو، شلیل، گردو و آلو شهرستان اسدآباد نیز بین ۵۰ تا ۷۰ درصد بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان دچار خسارت شده‌اند.

فرماندار اسدآباد تعداد اماکن دامی تخریب شده در این بارش‌ها را ۵۲ واحد دامداری سنتی برشمرد و یاد آور شد: این تعداد دامداری سنتی بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد به دلیل فرسوده بودن اماکن افزون بر ۸۰۰ میلیون تومان خسارت دیده‌اند.

درویشی همچنین از تلف شدن ۳۹ رأس دام سبک در این شهرستان طی بارش‌های هفته گذشته با خسارتی افزون بر ۷۸ میلیون تومان خبر داد و اضافه کرد: پرداخت خسارت‌ها منوط به تأیید هیئت وزیران خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *