پخش اقلام اهدایی خیران اشنویه در مناطق زلزله زده قطور خوی

به گزارش هشمهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، حامد سجادی، چهارشنبه ۱۴ اسفند در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تا ساعت ۱۰ صبح امروز، ۲۲ هزار و ۵۹۰ نفر از هموطنان ساکن در ۳۹ روستای شهرستان‌های خوی و سلماس در استان آذربایجان‌غربی از خدمات امدادی جمعیت هلال‌احمر برخوردار شدند.  

وی گفت: یک فروند بالگرد هلال‌احمر با ۴ ساعت پرواز منطقه را ارزیابی و اقلام امدادی و زیستی را به مناطق صعب العبور زلزله‌زده منتقل کرده است.  

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تاکید کرد: خدمات امدادی لازم به هموطنان ساکن در ۳۹ روستای یوسف آباد، بله جوک، مخین، کوتان آباد، گرناویک، میر عمر، نجیب آباد، کلت علیا، زری، آلمالو، قره گل، هسته جوک، کفچرین، کلت سفلی، تاریمیش، صالح آباد، رازی، گوگرد، علی سورمه، راویان، چالیان، ترس آباد، گیوران، قطور، حبش سفلی، حبش سفلی و سایر روستاها ارائه شده است.  

سجادی درباره اقلام امدادی و زیستی ارسالی به مناطق متاثر از زلزله آذربایجان‌غربی، گفت: سه هزار و ۵۵۰ دستگاه چادر، هزار و ۸۲۰ تخته پتو، چهار هزار و ۵۰۰ شعله والوور، ۶ هزار و ۳۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، یکهزار بسته غذایی یک ماهه، ۱۰ هزار قوطی انواع کنسرو، ۲ هزار و ۵۰۰ بسته حبوبات و ۲ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم قند و شکر از سایر استان‌ها بارگیری و به منطقه قطور ارسال شده است.  

وی گفت: از ظرفیت لجستیکی مناطق همجوار شامل استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، مازندان برای افزایش سرعت و کیفت خدمات امدادی مورد نیاز استفاده شده است.  

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین یا ریشتر ساعت ۹:۲۳ صبح روز یکشنبه- ۴ اسفندماه- حوالی شهر قطور خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند.  

طبق گزارش مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۴۴.۵۹، عرض جغرافیایی ۳۸.۵۲ و عمق ۶ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.  

کانون این زمین‌لرزه در ۱۷ کیلومتری قطور، ۳۱ کیلومتری خوی بود اما لرزه را مردم در شهرستان‌های ارومیه، تبریز، اسکو، سلماس و سهند نیز احساس کردند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *