ساخت محل نگهداری 4 هزار راس دام منطقه زلزله زده قطور

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، امیرعباس جعفری،  مدیرکل مدیریت‌بحران استان آذربایجان‌غربی دوشنبه ۱۲ اسفند، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: همچنین در راستای حفظ بهداشت منطقه، ٨٢۶ راس دام سبک و ۶٠ راس دام سنگین تلف‌شده منطقه زلزله‌زده قطور در این مدت به صورت بهداشتی دفن شده‌است.  

وی گفت: گروه‌های جهادی و بسیجی و امدادی در حال فعالیت و امدادرسانی هستند، جیره غذایی خشک و غذای گرم در بین زلزله‌زدگان توزیع می‌شود و طی روز گذشته بیش از سه هزار وعده غذایی گرم بین اهالی توزیع شد.  

جعفری بیان کرد: ١٢ گروه بهداشتی متشکل از پزشکان و کادر درمانی در منطقه زلزله‌زده فعال هستند و خدمات درمانی و دارویی رایگان در اختیار اهالی قرار می‌دهند.  

مدیرکل مدیریت‌بحران آذربایجان‌غربی به فعالیت سازمان‌های مردم نهاد اشاره کرد و اظهار داشت: این تشکل‌های غیردولتی برای حصول نتیجه مطلوب‌تر باید از تک‌روی پرهیز کنند و برای امدادرسانی با فرمانداری خوی و سازمان جمعیت هلال‌احمر هماهنگ باشند.  

جعفری افزود: عملکرد خودسرانه برخی از سازمان‌های مردم‌نهاد موجب تجمع بی‌مورد در منطقه می‌شود و این عمل امدادرسانی را با مشکل مواجه می‌کند.  

روز یکشنبه،  چهارم اسفندماه،  ابتدا منطقه «قطور» و سپس «زرآباد» خوی با زمین‌لرزه نسبتا شدیدی لرزید که این امر در مجموع موجب مصدومیت حدود ۱۰۴ نفر، بستری شدن ۱۰ نفر، تلف شدن صدها راس دام، تخریب چهار هزار واحد مسکونی و وارد شدن خسارت جزئی به هزار واحد دیگر در روستاهای خوی و سلماس شد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.