ابتکارعمل ناجا در تولید انبوه ماسک های طبی

ابتکارعمل ناجا در تولید انبوه ماسک های طبی

معاون بهداد ناجا از ابتکار عمل بیمارستان فوق تخصصی ولیعصر(عج) ناجا در تولید انبوه ماسک های طبی خبرداد.

به گزارش افکارنیوز،

سردار محمدرضا حسینی معاون بهداد ناجا در تشریح خبر فوق اظهار داشت: موج نگرانی مردم از شیوع ویروس کرونا و افزایش تقاضا در بازار برای تهیه ماسک، بیمارستان ها و مراکز درمانی را که در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار دارند با کمبود ماسک مواجه کرد.

اخبار اجتماعیوی با بیان این که مدیریت بحران از وظایف ذاتی بیمارستان های نظامی به شمار می رود، عنوان کرد: بخش های مختلف بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر (عج) ناجا از جمله آماد و پشتیبانی، مدیریت بحران و کنترل عفونت با تعامل و همفکری در اقدامی جهادی و ابتکاری تصمیم گرفتند کمبود ماسک مورد نیاز بیمارستان را با بهره برداری از ظرفیت های موجود جبران کنند.

سردار حسینی در خصوص سطح ایمنی و ویژگی این ماسک ابتکاری گفت: این ماسک با یک پنجم هزینه خریداری ماسک های موجود در بازار از فوم سه لایه و از جنس پارچه هایی که در کلاه خلبانی استفاده می شود، تهیه و یک مفتول سیمی به عنوان گیره بینی در این ماسک تعبیه شده است.

معاون بهداد ناجا، ضد حساسیت بودن، عدم پرزدهی و قابلیت اتوکلاو یا همان ضد عفونی کردن را از ویژگی های این ماسک طبی عنوان و خاطرنشان کرد: این ماسک با ابتکار عمل رئیس آماد و پشتیبانی بیمارستان طراحی و پس از تایید اداره کل بهداشت این معاونت به همت کارکنان زحمتکش خیاط خانه بیمارستان به تولید انبوه رسید.

وی با اشاره به تولید یک هزار عدد ماسک طبی طی 4 روز گذشته اظهار داشت: این ماسک ها قبل از ورود به چرخه مصرف و توزیع بین کارکنان درمانی تحت فرآیند اتوکلاو (ضدعفونی) و بسته بندی بهداشتی قرار می گیرد.

سردار حسینی با اشاره به همزمان شدن موج بیماری آنفلوآنزا ی فصلی با بیماری کرونا و افزایش مراجعات به اورژانس بیمارستان ها تصریح کرد: به منظور کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) و کاهش ترددها در اورژانس، چادر تریاژ (سطح بندی بیماران) بیماران کرونا در محوطه بیمارستان برپا شده است و افراد دارای علائم سرما خوردگی و آنفلوآنزا در این چادر تحت غربالگری های اولیه قرار می گیرند و در صورت مشکوک بودن به بیماری کرونا از طریق آمبولانس ویژه به بیمارستان های هدف قرنطینه و درمان بیماران کرونایی انتقال می یابند.

معاون بهداد ناجا با اشاره به این که بیماری کرونا شباهت زیادی به علائم سرماخوردگی وآنفلوآنزا دارد، توصیه کرد: افراد در صورت داشتن علائم معمول سرماخوردگی و آنفلوآنزا در منزل بمانند و استراحت کنند اما در صورت داشتن علائم حاد تنفسی بلافاصله به بیمارستان های معین پذیرش و درمان بیماری کرونا مراجعه کنند.

سردار حسینی رعایت بهداشت  فردی و عمومی را شاه کلید پیشگیری از شیوع کرونا عنوان کرد و رعایت اصولی بهداشت دست را در این راستا بسیار حائز اهمیت دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.