نیکوکار گنبدی هزار بسته غذایی برای زلزله زدگان آذربایجان تهیه کرد

اصغر نودهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بسته‌های غذایی تهیه شده شامل اقلامی چون چند قوطی کنسرو، تن ماهی، برنج، خرما و آب معدنی است که عصر امروز با چهار دستگاه کامیون به مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌غربی ارسال می‌شود.

وی افزود: بسته‌های غذایی اهدایی این نیکوکار گنبدی که همواره در حوادث غیرمترقبه کشور از پیشگامان کمک به آسیب‌دیدگان است، در قالب بسته غذایی ۷۲ ساعته بین زلزله‌زدگان آذربایجان غربی توزیع می‌شود.

نودهی اضافه کرد: در صورتی که افراد یا نیکوکاران دیگری از گنبدکاووس هم قصد ارسال کمک برای زلزله‌زدگان آذربایجان غربی را داشته باشند، جمعیت هلال احمر آماده هماهنگی و ارسال این کمک‌ها است.

به گزارش ایرنا، چهارم اسفندماه امسال ابتدا منطقه «قطور» و سپس «زرآباد» خوی با زمین‌لرزه نسبتا شدیدی لرزید که این حادثه سبب مصدومیت حدود ۱۰۴ نفر، بستری شدن ۱۰ نفر، تلف شدن صدها راس دام، تخریب چهار هزار واحد مسکونی و وارد شدن خسارت جزئی به یک هزار واحد دیگر در روستاهای خوی و سلماس شد.

به گزارش ایرنا، حاج محمد شهرکی از نیکوکاران گنبدکاووس است که آوازه کمک‌های خیرخواهانه و انسان‌دوستانه او نه تنها در این شهرستان مرزی بلکه در استان گلستان و دیگر نقاط کشور پیچیده است؛ آزادی چهار هزار زندانی جرایم مالی غیرعمد که بیشتر ناشی از اشتباهات افراد در رد مال است، نجات ۲۱ زندانی محکوم به اعدام از پای چوبه دار با کسب رضایت اولیای دم، احداث چندین خانه بهداشت و مدرسه، پیشگام بودن در کمک به حادثه دیدگان بلایای طبیعی در اقصی نقاط کشور، تهیه هزاران بسته غذایی و نوشت‌افزار و توزیع آن بین نیازمندان، احداث ساختمان مرکز جامع درمان سرطان و راه اندازی بانک امانات تجهیزات پزشکی تنها بخشی از اقدامات خیرخواهانه این نیکوکار گنبدی است.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.