خسارات 110 میلیارد ریالی سیل به تاسیسات آب شهری نورآباد

علی محمد نظریان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سیل ۶ اسفند موجب تخریب دیوار تصفیه خانه فاضلاب به طول ۱۰۰ متر، جاده تصفیه خانه فاضلاب، منهول‌های داخل رودخانه های بادآور و گچینه، تخریب پل‌های جاده دسترسی چاه‌های تامین آب شهر نورآباد و جاده دسترسی چاه‌ها تخریب شد.
وی اظهار داشت: همچنین خسارت سنگینی به ایستگاه پمپاژ فاضلاب نورآباد وارد شد و ۲ دستگاه پمپ لجن کش این ایستگاه از کار افتاده است.
مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری نورآباد بیان کرد: ضمن هشدار به کلیه شهروندان جهت ذخیره آب مورد نیاز و ضروری به میزان ۴۸ ساعت در زمان سیل مخازن آب را در حداکثر ظرفیت ذخیره سازی گردید، تا در صورت قطع برق  شهروندان با مشکل کمبود آب مواجه نشوند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه در زمان سیل با تمهیدات  اندیشیده شده هیچگونه قطعی آب در شهر نورآباد نداشتیم.
وی ادامه داد: پس از سیل نیز ماموران این شرکت در شستشوی منازل و خیابانهای مناطق سیل زده با دستگاه جنتکس مشارکت داشته اند و علاوه بر آن کار شستشوی شبکه فاضلاب به طول ۱۵ کیلومتر که به علت سیل پر از گل و لای شده بود پاکسازی گردید.
وی یادآور شد: باز کردن انشعاب منازل سیل زده به تعداد حداقل ۴۰۰خانوار، مشارکت در خروج آب از منازل و موسساتی که به علت سیل لبریز از آب شده بودند از دیگر اقدامات این شرکت پس ازسیل اخیر بود.
نظریان گفت: برای تسریع خدمات رسانی به شهروندان  علاوه بر کف کشهای موجود در امور آب نورآباد، اقدام به اجاره کف کش های بخش خصوصی کردیم تا آب منازل سیل زده تخلیه گردد.

بارش های سیل آسا از دوشنبه پنجم اسفند ماه تا ظهر چهارشنبه در استان جریان داشت و بر اثر آن خسارتی به بخش های زیر ساختی استان وارد شد.

میانگین این بارندگی های در لرستان به ۱۰۴ میلیمتر رسید که در این مدت نورآباد با میانگین بارندگی ۱۴۴.۹ میلیمتر بیشترین بارش را داشته است.

این بارندگی ها در خرم آباد ۸۹ میلیمتر، بروجرد۱۱۷.۳، الیگودرز ۸۳.۱، کوهدشت ۹۴.۹، دورود۱۲۸.۸، الشتر۱۲۲،  ازنا ۸۹.۸، رومشکان ۹۹.۳ و سراب دوره ۱۰۵.۱ میلیمتربه ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *