ویروس کرونا ممکن است تا فروردین و یا اردیبهشت وجود داشته باشد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه جواب آزمایشات بیماران مشکوک به ویروس کرونا این استان که به تهران ارسال شده بود منفی اعلام شد گفت: آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا به محض رسیدن کیت‌های آزمایشگاهی در کرمان راه‌اندازی می‌شود.

“سید وحید احمدی طباطبایی”با بیان اینکه قرار است امروز و یا فردا کیت های آزمایشگاهی شناسایی بیماری کرونا به کرمان ارسال شود، اظهار کرد: نیروی فنی و زیرساخت های موجود به منظور انجام آزمایشات مربوط به بیماری کرونا در استان کرمان وجود دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه جواب نمونه های ارسالی بیماران مشکوک به کرونا به ۲ آزمایشگاه مرکزی به دلیل ازدحام نمونه ها از استان های دیگر با تاخیر اعلام می شود تصریح کرد: راه اندازی این آزمایشگاه در کرمان پروسه انجام آزمایش تا رسیدن به پاسخ را به کوتاه ترین حد ممکن می رساند.

وی با تاکید بر اینکه مثبت نشدن آزمایشات بیماران مبتلا به کرونا در کرمان به معنی وجود نداشتن کرونا در این استان نیست و به طور قطع ویروس در این استان نیز در گردش است عنوان کرد: امکان دارد برخی افراد به عنوان ناقل و بدون علامت باشند زیرا علائم کرونا مانند ویروس سرماخوردگی است و در برخی افراد ممکن است علامت چندانی نداشته باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان از افرادی که تب، سرفه و علائم سرماخوردگی دارند خواست در منزل بمانند و برای حضور در جامعه در صورت ضرورت از ماسک استفاده کنند افزود: ممکن است کرونا تا فروردین و اردیبهشت نیز وجود داشته باشد و در این راستا توصیه می شود افراد از حضور بی مورد در اماکن پرتردد و پر جمعیت خوداری کنند و هرگز با دیگران دست دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *