کهگیلویه و بویراحمد تا 90 هکتار ظرفیت تبدیل شدن به بیابان دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورتی که دیر اقدام شود این استان تا ۹۰هزار هکتار ظرفیت تبدیل شدن به مناطق بیابانی را دارد.

عزیز فیلی در نشست آشنایی دستگاههای اجرایی استان به و ظایف محوله خود در مقابله با پدیده گرد و غبار افزود: توجه به پدیده گرد و غبار و جلوگیری از بیان زایی را مهم دانست و گفت: اگر دیر اقدام کنیم این استان تا ۹۰ هزار هکتار ظرفیت تبدیل شدن به مناطق بیابانی را دارد.

وی اظهارکرد: در سال آینده منابع مورد نیاز برای به روز رسانی ایستگاه‌های آلودگی هوا تامین خواهد شد.

سید اسدالله هاشمی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد کارگروه مدیریت گرد و غبار را درسطح ملی دانست و گفت: با هدف آشنایی ارگانها و دستگاه‌های اجرایی با وظایف محوله خود در مقابله با پدیدیه گرده و غبار، این گارگروه در سطح ملی تشکیل شده و ضرورت داشت، به منظور هماهنگی و اقدامات عملی بهتر و همسو در سطح استانی نیز انجام گیرد.

وی اظهارکرد: خوشبختانه در استان ما کانون گرد و غبار  وجود ندارد و بیشتر منشاء خارجی است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد، هاشمی با اشاره به اینکه در شهرستان گچساران بیش از ۴۰ هزار هکتار منطقه بیابانی داریم افزود: بی توجهی به این وضعیت، بیابانی شدن مناطق بیشتری را در پی خواهد داشت که این خود تهدیدی جدی برای ایجاد کانون گرد و غبار در استان به شمار می رود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سطح استان ۲ ایستگاه سنجش آلودگی هوا داریم که نیاز است در به روز رسانی و افزایش تعداد توجه ویژه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.