روستاهای لیلان و عسگر آباد در محاصره سیل

بخشدار زرین دشت نهاوند با اشاره به اینکه روستاهای لیلان، عسگرآباد، بالاجوب در محاصره سیل قرار گرفت گفت: با اقداماتی که بعد از سیل فروردین ماه در نهاوند صورت گرفت، توانستیم خسارت بارش های اخیر را کاهشی اثربخش دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حمید موسیوند، بخشدار زرین دشت نهاوند با اشاره به محاصره روستاهای لیلان و عسگر آباد نهاوند توسط سیل و کاهش خسارت های ناشی گفت: با توجه به سیل ابتدای سال جاری فروردین ماه اقدامات پیشگیرانه ای طی ماه های اخیر صورت گرفت که در کاهش بروز خسارات بسیار اثر بخش بود.

وی اظهار کرد: به روستاهایی همچون عسگرآباد، درانه ،لیلان و بالاجوب که در مسیر سیلاب های حوضه بخش گیان، زرین دشت و بخشی از قسمت های بخش مرکزی که از مسیر نهر برزول هستند و به لحاظ توپوگرافی منطقه همه آب های سطحی در زمان بارندگی در این چهار روستا متمرکز می شوند، خساراتی وارد شده است.

موسیوند با اشاره به جریان سیل روز گذشته ضمن تاکید وتشکیل تیم های بحران در روستاها خاطرنشان کرد: روستاهای لیلان و عسگر آباد در محاصره قرار گرفت اما خوشبختانه خسارتی به واحدهای مسکونی وارد نشد.

وی با بیان اینکه در روستای بالاجوب نیز با توجه به اینکه  سیلاب وارد روستا شدو خساراتی را به واحدهای مسکونی وارد کرد، افزود:با انتقال ادوات مکانیکی لازم به روستاهای عسگر آباد،لیلان و بالاجوب از بروز خسارات جدی پیشگیری به عمل آمد.

بخشدار زرین دشت گفت: جا دارد از تاکیدات استاندار درباره اعزام و تشکیل تیم مدیریت بحران در شهرستان و حضور میدانی در روستاهای لیلان و باباجوب وپیگیری های مجدانه فرماندار و مدیریت بحران شهرستان تقدیر و تشکر داشته باشیم.

موسیوند اظهار کرد:به علت حجم بالای نزولات آسمانی بخش زیادی از اراضی کشاورزی روستاها دچار آب گرفتگی شده است که در حال انجام برآورد آمار خسارات به این بخش وبخش مسکن روستایی توسط کارشناسان مربوطه هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *