توزیع بسته غذایی 72 ساعته میان سیل زدگان دلفان آغاز شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، سید عابدین الماسی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دلفان گفت:با شناسایی خانوار‌های سیل زده کار توزیع بسته غذایی ۷۲ ساعته میان سیل زدگان این شهرستان آغاز شد.

سید عابدین الماسی روز پنجشنبه افزود: یکهزار خانوار سیل زده در مناطق کشتارگاه، شهرداری و پشت کلانتری ۱۱ در شهر نورآباد شناسایی شده اند و اقلام خوراکی در اختیار این خانوار‌ها قرار می‌گیرد.

او  افزود: جمعیت هلال و احمر دلفان با ساماندهی ۱۴ اکیپ امدادی در کنار مردم کار امدادرسانی و کمک رسانی را در ۳ روز گذشته انجام داده است.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دلفان یکی از اقدامات این جمعیت با همکاری ستاد بحران برپایی ۷ مرکز اسکان در ۳ مسجد، ۲ دبیرستان و ۲ سالن ورزشی قبل از وقوع سیل بود که ۲۵۰ خانوار دراین مراکز اسکان یافته اند و ۱۵۰ نفر نیز بصورت موقت استفاده نمودند.

الماسی افزود: امدادگران ساماندهی شده در ۱۴ تیم امدادی در هنگامه سیل به مردم امداد رسانی نمودند، بعد ازسیل نیز در لایروبی، شتشویی منازل سیل زدگان مشارکت جدی داشته اند و در کنار آنان بودند.

او بیان کرد: در هربخشداری یک نماینده ویژه به همراه یک تیم امدادی حضور داشته اند تا دراختیار بخشداران باشند تا به سیل زدگان امدادرسانی نمایند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دلفان ادامه داد: امدادگران از امروز کار ارزیابی خسارات وارده را آغاز کرده اند که پس از جمع بندی به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

الماسی از شهروندان خواست از مراجعه حضوری به جمعیت هلال احمر دلفان خودداری نمایند و افزود: امدادگران مناطق سیل زده شناسایی کرده اند و تمام کمک‌های خودرا بصورت مستقیم در اختیار سیل زدگان قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.