زمان طرح ترافیک کاهش یافت

شهرداری تهران: طرح‌ ‌های ترافیک و آلودگی هوا از شنبه (۱۰ اسفند) تا پنجشنبه (۱۵ اسفند) از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر اجرا می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، حفظ بهداشت فردی و توصیه برای پرهیز از حضور در امکان عمومی و شلوغ باعث شده تا برخلاف همیشه کارشناسان استفاده از خودرو‌های شخصی به جای خودرو‌های حمل و نقل عمومی و مترو را توصیه کنند، حالا مسئولان شهری نیز تصمیم گرفته اند تا در همین راستا ساعات اجرای دو طرح ترافیک و کاهش آلودگی را برای مدتی کاهش دهند.

براین اساس: ساعات اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی برای هفته آینده (از ۱۰ اسفند تا ۱۷ اسفند ماه) از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر در نظر گرفته شده است.
ساعات اجرای طرح ترافیک و طرح زوج و فرد پنج شنبه‌ها

طبق رویه چند سال گذشته، ترافیک تهران در روز‌های پایانی سال به شدت افزایش می‌یابد. درست است که دستگاه‌های زیادی به صورت هم عرض تلاش می‌کنند که این ترافیک را کنترل کنند، اما کافی است که پشت یک ترافیک سرسام آور، یک ساعت بی حرکت باقی بمانید تا این فکر به ذهنتان خطور کند که هیچ کس حواسش به ترافیک نیست. تشدید ترافیک و زمان کشی از یک سو و آلودگی و آلایندگی از سوی دیگر بر شهروندان بی تأثیر نیست.
سردار محمدرضا مهماندار در خصوص طرح ترافیک در روز‌های پایانی سال اعلام کرد: از پنج شنبه ۲ اسفند در شهر تهران طرح ترافیک و طرح زوج و فرد اجرا می‌شود.

طرح ترافیک

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در خصوص اجرای طرح ترافیک و طرح زوج و فرد برای اسفند ماه سال جاری گفت: با نزدیک شدن به عید نوروز شاهد افزایش حجم تردد در پنج‌شنبه‌های ماه اسفند و حضور مردم در مراکز خرید و مناطق مرکزی شهر خواهیم بود.
با توجه به ترافیک شدید این مناطق ساعت اجرای طرح ترافیک و ساعت اجرای طرح زوج و فرد در روز‌های پنج شنبه از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۳ اجرا می‌شود.
وی در ادامه افزود: اتخاذ این تصمیم به دلیل درخواست مردم و تسهیل در امور کسبه بازار و مراکز فروش بوده و توصیه می‌شود، شهروندان برای تردد در نواحی طرح ترافیک و طرح زوج و فرد از وسایل نقلیه‌ی عمومی استفاده کنند.

اعلام این خبر در شرایطی انجام می‌شود که مسئولان پایتخت به تازگی از عدم کارکرد مناسب طرح زوج و فرد در تهران خبر داده اند و در این راستا برنامه‌ای برای اجرای یک طرح جایگزین زوج و فرد برای سال ۹۸ را اعلام کرده اند؛ بنابراین در شرایطی که به گفته ایشان طرح زوج و فرد از کارایی لازم برخوردار نیست، گسترش محدوده زمانی اجرای آن به شب عید و روز‌های شلوغ اسفند ماه تا حدی عجیب به نظر می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *