اسکان اضطراری 1600 زلزله زده آذربایجان غربی

حامد سجادی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: این تعداد زلزله زده با تحویل یکهزار و ۶۰۰ دستگاه چادر به صورت انفرادی به آنان (۴۰۰ دستگاه چادر و ۵۰۰ تخته پتو) اسکان اضطراری داده شدند.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون سه هزار و ۵۵۰ دستگاه چادر، یکهزار و ۸۲۰ تخته پتو، ۶ هزار و ۳۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، یکهزار بسته غذایی یکماهه، چهار هزار و ۵۰۰ شعله والور، ۲ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم قند و شکر، ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم حبوبات و ۱۰ هزار قوطی کنسروجات و سایر اقلام ضروری به این مناطق ارسال شده تا در اختیار متاثران و آسیب دیدگان از این زلزله قرار گیرد.

سجادی اضافه کرد: اکنون ۲۳۵ نفر نیروی امدادی در قالب ۵۱ تیم فعال ارزیاب و عملیاتی برای امدادرسانی در منطقه زلزله‌زده قطور حضور دارند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تعداد روستاهای ارزیابی شده در مناطق زلزله زده استان آذربایجان غربی را ۴۰ روستا عنوان کرد و گفت: از این ۴۰ روستا ۲۸ روستا از توابع بخش قطور و ۱۲ روستا از توابع سلماس بوده اند که روستاهای امدادرسانی شده ۱۵ روستا در خوی و سلماس ثبت و گزارش شده است.

به گزارش ایرنا علاوه بر ده‌ها زمین‌لرزه با شدت کم و متوسط، مناطق مرزی خوی طی روز گذشته دو بار با زمین‌لرزه نسبتا شدید لرزید که این امر موجب مصدومیت ۹۰ نفر و بستری شدن ۱۰ نفر از آنان، تلف شدن صدها راس دام روستاییان و تخریب ۱۰ تا ۱۰۰ درصدی منازل در حداقل هشت روستای این منطقه شد.

مسوولان و مردم زلزله‌زده خوی در روز گذشته دردی مشترک داشتند و دو زلزله ساعت ۹:۲۲ و ۱۹:۳۰ به جلوه‌های زیبایی از همدردی مسوولان با مردم مناطق قطور و زرآباد این شهرستان تبدیل شد تا دشواری‌های زلزله و سرمای هوا راحت‌تر تحمل شود.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.