٧٧۵ دستگاه چادر در بین زلزله‌زدگان قطور توزیع شد

سعید رهبر سوره شامگاه یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین حدود سه هزار تخته پتو، بیش از یکهزار بسته غذایی ٧٢ ساعته و سایر اقلام ضروری به این مناطق ارسال شد.
وی تاکید کرد: سایر اقلام شامل موکت، ست ظروف، والور، کنسروجات، فانوس، پودر لباسشویی، لبنیات، قند و چای کیسه‌ای نیز به مناطق ارسال شده است.
وی با اشاره به اینکه تیم‌های اسکان اضطراری در حال برپایی کمپ اسکان در مناطق زلزله‌زده هستند، تاکید کرد: هلال‌احمر آذربایجان‌غربی با هدف امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده، از نخستین ساعات وقوع زلزله در آماده‌باش کامل قرار دارد.
وی اضافه کرد: نیروهای عملیاتی استان با تجهیزات کامل برای اعزام به مناطق زلزله‌زده و ارسال اقلام امدادی از جمله چادر، پتو و بسته‌های امدادی آمادگی دارند.

به گزارش ایرنا زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر ساعت ۹:۲۳ صبح امروز حوالی شهر قطور خوی را لرزاند و بلافاصله امدادگران و مسوولان به منطقه اعزام شدند.
استاندار آذربایجان‌غربی و مدیرکل ستاد بحران استان که طی روز جاری در جلسه مدیریت بحران خوی حضور داشتند، پیش از این نیز اعلام کرده بودند که قبل از تاریکی هوا زلزله‌زدگانی که خانه‌هایشان امکان استقرار ندارد، از چادر و اقلام امدادی بهره‌مند می‌شوند.

یک‌هزارو ۲۸۰ امدادگر در سطح آذربایجان‌غربی فعالیت می‌کنند که ۳۵۰ نفر از امدادگران زن و ۹۳۰ نفر از آنان مرد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *