هشدار احتمال وقوع سیل در خوزستان و لرستان | دستگاه‌ها آماده باشند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ستاد بحران لرستان از احتمال وقوع سیل در استان خبر داد و اظهار داشت:  براساس اطلاعیه سازمان هواشناسی و وزارت نیرو از اواخر روز دوشنبه تا ظهر چهارشنبه همین هفته شاهد بارندگی‌های شدیدی در استان لرستان خواهیم بود که به احتمال زیاد منجربه رخ‌دادن سیل شود. 

وی با تاکید به اینکه جلسه مدیریت ستاد بحران استان نیز جهت آمادگی حداکثری دستگاه‌های اجرایی تشکیل شده است، افزود: همه دستگاه‌های استان جهت مقابله با سیل احتمالی باید آمادگی کامل داشته و پای کار باشند.

ستاندار لرستان با اشاره به تجربه تلخ سیل فروردین‌ماه در استان عنوان کرد: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی سیل شدیدی رخ خواهد داد، بنابراین مردم از اطراف رودخانه‌ها فاصله بگیرند. چنان‌چه منازل برخی از مردم در معرض سیل قرار دارند با هماهنگی دهیاری‌ها و هلال‌احمر در فاصله مطمئن از رودخانه و در زیر چادرها مستقر شوند.

وی با بیان اینکه یک عامل بیرونی غیرقابل کنترل که همان جریان سیل و بارندگی است وارد استان خواهد شد، تصریح کرد: باید به این نکته توجه داشت که پیش‌بینی‌های انجام‌ شده دقیق نیستند، بنابراین از مردم می‌خواهیم حداکثر رعایت را برای مقابله با سیل احتمالی انجام دهند، زیرا حفظ جان مردم مهم در اولویت است.

  • هشدار در خصوص سیل احتمالی در خوزستان

معاون استاندار و مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان نیز گفت: موضوع سیلاب در انتهای امسال را بارها به دستگاه‌های مختلف گوشزد کردیم تا استان در صورت وقوع سیلاب غافلگیر نشود و دستگاه‌های متولی بتوانند سیلاب را مدیریت کنند

کیامرث حاجی زاده معاون استاندار و مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان اظهار داشت: اخطاریه‌ها و اطلاعیه‌هایی که در چند روز گذشته از سوی سازمان مدیریت بحران و اداره کل هواشناسی استان و کشور  صادر شد همگی تجمیع و از سوی ستاد مدیریت بحران خوزستان این اخطاریه ها و هشداریه‌ها داده شد.

وی افزود: ما تجربه سیل بهمن ۹۷ و سیل فرودین ۹۸ در  حوضه‌های آبریز استان را داشتیم بدین منظور کارگروه مقابله با سیلاب را در مرداد ماه تشکیل دادیم، شرح وظایف دستگاه ها را مشخص کردیم، اخطارها و هشدارهای لازم را صادر کردیم، برای ترمیم و احداث سیل‌بندها از سوی استاندار تعیین تکلیف شد، برای لایروبی‌ها نیز دستورات و تذکراتی داده شد و کار لایروبی نیز در برخی مکان‌ها شروع شد اما باید جدی تر انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *