برف و باران در ارتفاعات/ بارندگی در تهران از سه‌شنبه

سازمان هواشناسی اعلام کرده که فردا در برخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات البرز غربی و به تدریج در برخی نقاط شمال شرق، بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: فردا در برخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات البرز غربی و به تدریج در برخی نقاط شمال شرق، بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیائیان افزود: از اواخر روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور، ابتدا در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، بارش برف و باران و در جنوب غرب، بارش باران شروع می‌شود. روز سه‌شنبه با تقویت این سامانه، گستره آن علاوه بر زاگرس مرکزی، غرب، جنوب غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و از بعدازظهر، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق را نیز فرامی‌گیرد.

وی تأکید کرد: در این مدت بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: هوای تهران فردا قسمتی ابری، همراه با غبار صبحگاهی، در بعضی ساعات نیمه ابری، گاهی وزش باد پیش‌بینی شده و روز دوشنبه در اواخر وقت، بارش خفیف باران دور از انتظار نیست. با این حال هوای پایتخت در روز سه‌شنبه، ابری، همراه با بارش باران و مه رقیق، در بعضی ساعات وزش باد و گاهی رگبار و رعد و برق خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.