بارش برف و باران از پنجم اسفند/کاهش دما تا ۱۰ درجه در برخی استان‌ها

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی جدید اواخر وقت روز دوشنبه پنجم اسفند وارد کشور می‌شود و ابتدا موجب بارش برف و باران در استان‌های واقع در دامنه زاگرس مرکزی و جنوب غرب کشور می‌شود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور گفت: از اواسط امروز ۳ اسفند و طی فردا ۴ اسفند با عبور امواج ضعیف تراز میانی در برخی نقاط شمال غرب ارتفاعات البرز مرکزی و به تدریج در برخی از نقاط شمال شرق بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می‌شود

وی گفت:‌ بعد از ظهر روز دوشنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی غرب و جنوب غرب کشور بارش باران و برف و وزش باد شدید و در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و مرکز کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد.

ضیائیان افزود:‌ بارش در مناطق جنوبی با رعد و برق همراه است. همچنین طی روز سه‌شنبه این سامانه تقویت می‌شود و نیمه غربی کشور دامنه‌های جنوبی البرز سواحل دریای خزر، مرکز و شمال شرق  کشور را در بر می‌گیرد.

در این روز شدت بارش در سواحل دریای خزر دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و غرب کشور است. همچنین اواخر وقت سه‌شنبه ۶ اسفند با توجه به جریانات شمالی دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور محسوسی کاهش می‌یابد و با افزایش سرعت وزش باد دریای خزر مواج می‌شود.

این سامانه روز چهارشنبه در دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی، سواحل شمالی و شمال شرق کشور فعال است و به تدریج اواخر وقت روز چهارشنبه هفتم بهمن از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

خلیج فارس نیز طی روز سه‌شنبه مواج خواهد بود.

وی در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران، فردا صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای شش و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد و روز دوشنبه نیمه ابری همراه با غبار محلی در بعد از ظهر افزایش ابر و در اواخر وقت، بارش پراکنده با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.