میانگین بارش باران در استان کرمانشاه به ۲۲۲ میلی‌متر رسید

میانگین بارش باران در استان کرمانشاه به ۲۲۲ میلی‌متر رسید

کرمانشاه- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: میانگین بارش باران از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون (اول مهر تا اول اسفند) به ۲۲۲ میلی‌متر رسیده است.

علی محمد زوراوند شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین بارش های ابتدای مهر ماه امسال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۴۸۵ میلی متر بود ۵۴ درصد و نسبت به دوره بلندمدت نیز ۲۱ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در این مدت پاوه با ۲۹۵ میلی متر، ماهیدشت با حدود ۲۹۰ میلی متر و گواور با حدود ۲۷۱ میلی متر بیشترین بارش های استان را به خود اختصاص داده اند.

زوراوند همچنین از سومار با ۸۹ میلی متر بارندگی، قصرشیرین با ۱۵۴ میلی متر و سنقروکلیایی با کمی بیش تر ۱۷۱ میلی متر به عنوان کم بارش ترین نقاط استان یاد کرد.

معاون اداره کل هواشناسی استان، میانگین بارش باران در شهر کرمانشاه را نیز حدود ۲۵۶ میلی متر ذکر کرد و گفت: این مقدار بارش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۳۹۶ میلی متر بوده ۳۶ درصد کاهش ولی در مقایسه با دوره بلند مدت چهار درصد رشد نشان می دهد.

وی با بیان اینکه همه نقاط استان میانگین بارش آنها نسبت به سال گذشته کاهش داشته است، گفت: بیشترین کاهش بارندگی متعلق به پاوه و سومار با ۷۰ درصد و کمترین کاهش نیز متعلق به شهر کرمانشاه با ۳۶ درصد بوده است.

زواروند خاطرنشان کرد: به جز ماهیدشت و کرمانشاه که به ترتیب ۲۵ و چهار درصد بارندگی آنها نسبت به دوره بلند مدت رشد داشته است، دیگر نقاط استان از پنج تا ۵۳ درصد کاهش داشته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.