سامانه بارشی شامگاه جمعه از استان سمنان خارج می‌شود

سامانه بارشی شامگاه جمعه از استان سمنان خارج می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: سامانه فعال بارشی کنونی در استان از شامگاه جمعه به تدریج از نواحی شرقی خارج می‌شود.

ایرج مصطفوی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس الگوهای پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، امروز بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد در سمنان و نیز بارش باران و برف در ارتفاعات و نقاط سردسیر این استان پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: از بعدازظهر امروز تا صبح جمعه بر میزان و شدت بارش‌ها در استان سمنان افزوده می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: جمعه بارش‌ها به نیمه شرقی این استان محدود و به تدریج از اوایل شامگاه این سامانه بارشی از خارج می‌شود.

وی تصریح کرد: جوی پایدار در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در سمنان حاکم و سپس از اواخر وقت دوشنبه پنجم اسفند، سامانه بارشی دیگری وارد استان می‌شود.

مصطفوی خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای شهر سمنان چهار و بیشینه دمای آن ۱۱ درجه سانتیگراد بود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان اضافه کرد: بیارجمند،میامی و شهمیرزاد با کمینه یک درجه سانتیگراد سردترین و گرمسار با حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.