محورهای روستاهای سیل زده شرق هرمزگان بازگشایی شد

بازگشایی برخی از راه های اصلی استان که بر اثر بارندگی های اخیر که موجب ریزش کوه و آب بردگی شده بود بازگشایی و تردد در محورهای مواصلاتی برقرار است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، میرداد میردادی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان بازگشایی برخی از راه های اصلی استان که بر اثر بارندگی های اخیر در بهمن ماه 98 موجب ریزش کوه و آب بردگی شده بود با تلاش شبانه روزی راهداران زحمتکش بازگشایی و تردد در محورهای مواصلاتی  برقرار است.

معاون راهداری افزود: باتوجه به بارندگی های شدید مرحله اول و دوم در شرق استان که موجب بسته شدن و آبردگی تعداد زیادی از جاده های روستایی شده بود توسط راهداران با توان ماشین آلات، تجهیزات و امکانات در اختیار خود و با کمک ادارات کل راهداری وحملونقل جاده ای سایر استان های کشور ( اصفهان –لارستان-بوشهر- خراسان رضوی- قزوین- مازندران- خوزستان- فارس-  کرمان جنوبی)، بخش خصوصی و ارگان های دولتی و نظامی موفق به بازگشایی مسیر و تردد در  محورهای روستایی برقرار است.

میردادی خاطرنشان کرد: در بارندگی مرحله سوم نیز تعدادی از مسیرها مسدود شد که با بسیج کردن تمام امکانات، کلیه راه های مسدود شده بازگشایی شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: محور زیرکوه گافر (بشاگرد) روستا های سگن، سگرکن، جنگل و آخران به وسیله دستگاه های بخش خصوصی مشغول به بازگشایی هستند و طی 72 ساعت آینده با توان و تلاش عوامل راهداری بازگشایی خواهند شد و محور کوند، تومان احمد و گاوکش بوسیله یک دستگاه لودر از تاریخ 28/11/98 بازگشایی محورهای مسدود آغاز خواهد شد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان ادامه داد: بیشتر جاده های روستایی در شرق استان با توجه به نوع مصالح و جغرافیای آن منطقه به محض وقوع بارندگی شدید، باعث جاری شدن رودخانه های فصلی می شود که موجب آب بردگی و مسدود شدن مسیر می شود و نیاز به احداث راه های روستایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.