لزوم صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق توسط مشترکان

لزوم صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق توسط مشترکان

داود صالح‌نمدی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اعمال خاموشی‌های برق ناشی از محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها در کشور است که در راستای پایدار نگه داشتن شبکه برق بسیار ضروری است.

وی اظهار داشت: در صورتی که مردم به ویژه در مناطق گرمسیر، میزان مصرف برق و گاز خود را حدود ۱۰ درصد کاهش دهند، بلافاصله خاموشی‌های اضطراری ناشی از این شرایط لغو خواهد شد.

وی ادامه داد: به دلیل گسترش سرمای هوا و افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، اولویت با تامین گاز این بخش است تا مشکلی در گرمایش منازل هموطنان ایجاد نشود از اینرو میزان سوخت تحویلی به نیروگاه‌های کشور در همین راستا کاهش یافته است.

وی بیان کرد: با توجه به مشکلات تامین سوخت در مناطق سردسیر و برفی از هموطنان انتظار داریم به طور جدی نسبت به کاهش مصرف خود اقدام کنند تا به زودی خاموشی‌های اعمال شده برطرف شود.

مسوول روابط عمومی و سخنگوی شرکت توزیع برق منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: استفاده بیشتر از نور طبیعی و خاموش کردن لامپ‌های اضافی، تنظیم وسایل گرمایشی در دمای آسایش، پوشیدن لباس گرم در منزل و جلوگیری از هدر رفت انرژی، راهکارهای ساده و بدون هزینه برای عبور از این شرایط است.

هزار و ۲۵۰ مگاوات برق سالانه در آذربایجان‌غربی تولید و تنها هزار مگاوات آن در سال مصرف می‌شود.

در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۲۴۷ هزار مشترک برق در آذربایجان غربی وجود دارد که از این تعداد ۸۱ درصد مشترک برق خانگی، ۳.۵ درصد عمومی (ادارات، مراکز دولتی، مدارس و دانشگاه‌ها)، ۲.۷ درصد مشترکان کشاورزی، ۰.۵ درصد صنعتی و ۱۳ درصد مشترکین تجاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.