علت قطعی برق در تهران و برخی شهرها

علت قطعی برق در تهران و برخی شهرها

مخاطبان بسیاری در تهران اعلام کرده اند که با قطعی برق در روزهای اخیر روبرو هستند.

برق نقشی غیر قابل انکار در زندگی امروز مردم دارد، بسیاری حتی معتقدند بدون برق دیگر نمی توان زندگی کرد. این روزها اما با وجود فصل زمستان باز هم با قطعی برق در شهر هایی مختلف به ویژه تهران روبرو هستیم.

برای بسیاری از مخاطبان افکارنیوز این سوال پیش آمده که چرا در تهران با قطعی برق روبرو هستیم با اینکه در فصل سرما بوده و مانند تابستان مصرف برق بالا نیست.

قطعی برق در تهران و برخی شهرها

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور می گوید: با توجه به برودت و سرمای هوا و بالا رفتن مصرف گاز در کشور متاسفانه تعدادی از نیروگاه‌هایی که با سوخت گاز کار می‌کنند با مشکل تامین سوخت مواجه شده اند.

بیشتر بخوانید:

قطع برق در برخی مناطق تهران

هشدار زمستانی قطع برق

وی رسما درباره قطعی برق اعلام کرد: با محدودیت زیاد جهت تامین سوخت نیروگاه روبرو هستیم و دلیل آن هم مصرف بالای گاز در کشور است.

قطعی برق در تهران و برخی شهرها

وی افزود: مصرف گاز در کشور به ۶۰۰ میلیون متر مکعب رسیده که تا به امروز بی سابقه بوده است.

قطعی برق به خاطر مشکل تامین سوخت

این مقام مسئول تصریح کرد: به دلیل پایداری شبکه برق در کشور تعدادی از نیروگاه‌ها با مشکل تامین سوخت مواجه شده اند که همین باعث شده تا برق مناطقی از تهران به صورت پراکنده قطع شود.

سخنگوی صنعت برق کشور افزود: این قطعی در نقاطی از استان تهران هم اتفاق افتاده و همچنین در برخی از استان‌های شمالی کشور مثل گیلان، مازندران، خراسان، سمنان و آذربایجان خاموشی داریم که امیدواریم با کاهش مصرف هموطنان در سراسر کشور این کمبود گاز جبران شود و نیروگاه‌ها فعال شوند.

وی گفت: اگر مردم فقط ۱۰ درصد از مصرف گاز خانگی خود را کم کنند تا حد زیادی مشکل حل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *