آسیب دیدگی ۶۹۵ نفر در برف و کولاک هفته گذشته

آسیب دیدگی ۶۹۵ نفر در برف و کولاک هفته گذشته

ایسنا/اصفهان معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: پایگاه‌های هلال احمر فعال در سطح استان اصفهان و کشور در شرایط سرما و کولاک، اتاق‌هایی برای اسکان کوتاه مدت و حفظ جان افرادی که به دلیل بارندگی، ریزش کوه و … در راه‌ها گیر می‌افتند در نظر گرفته‌اند.

داریوش کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در هفته گذشته به دلیل بارش برف و کولاک در استان اصفهان ۱۹ حادثه رخ داد، اظهار کرد: در مجموع ۶۹۵ نفر در این حوادث آسیب دیدند که یک نفر از آن‌ها به بیمارستان منتقل شد.

وی با اشاره به اسکان موقت ۴۳۵ نفر در این مدت، افزود: ۳۱۹ نفر در تیم‌های عملیات‌های امداد رسانی فعال بودند و ۱۵ مورد عملیات رهاسازی از برف وکولاک صورت گرفت.

وی در خصوص چگونگی آمادگی تیم‌های هلال احمر اصفهان برای سرمایی که در روزهای آتی در پیش است، گفت: کل پایگاه‌ها و شعب مربوطه در این راستا تمهیداتی اندیشیده‌اند، مثل پیش بینی محل اسکان موقت و تغذیه‌های اورژانسی از جمله بیسکوییت، نان خشک و کنسرو در مسیرهایی که احتمال بسته شدن راه های آن وجود دارد، این درحالی است که این امکانات در کل سال آماده می‌شود و تقریبا همیشه وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *