تمهیدات هیأت امنای صرفه‌جویی ارزی در مقابله با کرونا

رییس هیأت امنای صرفه جویی ارزی معالجه بیماران از اختصاص اعتبار ویژه برای مقابله با کرونا در کشور از طریق تأمین تجهیزات مورد نیاز خبر داد.


به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، آقای دکتر مهدی یوسفی، درباره تمهیدات در نظر گرفته شده برای مقابله با بیماری کرونا در کشور گفت: هرچند خوشبختانه تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در کشور نداشته‌ایم، ولی اعتبار ویژه بنابر دستور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای مقابله با این بیماری از طریق خریداری تجهیزات مورد نیاز در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه تجهیزات مورد نیاز در صورت لزوم در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز درمانی کشور و اورژانس‌ها قرار می‌گیرد، گفت: خریداری کیت حفاظت فردی و سطح پیشرفته، دستکش‌های یک‌بار مصرف، ماسک ویژه، گان‌های ضد آب و محلول‌های ضدعفونی کننده، کاور کفش و اپرون نایلونی از برنامه‌های هیأت امنا جهت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا است.
آقای دکتر یوسفی با تأکید بر اینکه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به کرونا در کشور نداشته‌ایم، گفت: به رغم این مسأله همه تمهیدات لازم برای مقابله با این بیماری انجام شده است و حداکثر آمادگی در این زمینه وجود دارد همچنین در صورت نیاز، اعتبارات بیشتری اختصاص داده خواهد شد.
وی بیان داشت: تهیه برانکارد ویژه ایزوله فشار منفی از مواردی است که تهیه آن نیز در دستور کار قرار گرفته و اقدامات نهایی آن در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.