محموله ۸۰۰ میلیون ریالی از بافق به مناطق سیل‌زده ارسال شد

محمدرضا فتاحی بافقی روز شنبه به ایرنا افزود: محموله کمک‌های مردمی و اشخاص حقیقی و حقوقی شامل اقلام غذایی، بهداشتی و پوشاک، پتو، آب معدنی، و سایل گرمایشی  است که پس از جمع آوری توسط یک دستگاه کامیون به ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان ارسال شد.

وی افزود: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_بافق، مجتمع معادن فلات مرکزی ایران، هیئت دوچرخه سواری و مدیریت هتل علمدار عمده کمک‌های ارسال شده را اهدا کردند که جای تشکر و قدردانی دارد.

پیش از این توسط متجمع معدنی سنگ آهن مرکزی ایران ماشین آلات راه سازی، کمک‌های غیرنقدی و محموله‌های تهیه‌شده شامل کنسرو، آب معدنی، پتو، لوازم گرمایشی و پوشاک  با پنج دستگاه کامیون  و از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) بافق در ۲ مرحله با مجموع ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال وجه نقد و کالا برای کمک به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان حمل شد. 

سیل دی ماه امسال،  جنوب سیستان و بلوچستان را به طور کامل در برگرفت و مردم گرفتار سیل و مشکلات ناشی از آن شدند.

قطع راه های ارتباطی ۵۰۰ روستا، بسته شدن ۲۶ محور فرعی، قطع برق ۱۳۰ روستا، از مدار خارج شدن شبکه توزیع آب آشامیدنی ۳۰۰ روستا در مناطق مرکزی و جنوبی، آسیب به بخش کشاورزی در کنارک، چابهار و دلگان، قطع ارتباط تلفنی در نیکشهر، فنوج، بخش‌هایی از دلگان، سرباز، کنارک، قصرقند و همچنین آبگرفتگی تعدادی از معابر و منازل شهری و روستایی از جمله این آسیب‌های نخستین روزهای جاری شدن سیل بود که بسیاری از مشکلات همچنان باقی است.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *