نجات بیش از ۳۶هزار نفر از مصدومان و افراد گرفتار در حوادث جوی

مدیر مرکز کنترل، فرماندهی و عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر از نجات بیش از ۳۶ هزار نفر مصدوم و افراد گرفتار در حوادث جوی در ۱۰ ماهه ۹۸ از سوی امدادگران و نجات‌گران هلال احمر در سراسر کشور خبر داد.

«حسین درخشان»  روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: در ۱۰ ماه گذشته از سال جاری ۴۰ هزار و ۴۴۲ ماموریت موفق امدادی از سوی تیم های نجات و امداد جمعیت هلال احمر در سراسر کشور انجام شده که در اجرا و انجام این سلسله عملیات به بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث مختلف امدادرسانی شده است.

وی ادامه داد: در ۳۰۶ روز گذشته از سال جاری و با تلاش نیروهای امدادرسان هلال احمر در رسیدگی فوری به مصدومان انواع حوادث ۲۲ هزار و ۹۵۰ نفر مصدوم برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی از محل وقوع حوادث و سوانح به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی و بیمارستانی اعزام شده و  بیش از ۵۷۰ هزار نفر آسیب دیده و متاثر از انواع حوادث از خدمات اسکان اضطراری در پایگاه های امداد و نجات شهری و بین شهری هلال احمر در سراسر کشور بهره مند شده اند.

مدیر مرکز کنترل، فرماندهی و عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر با اشاره به درصد فراوانی ماموریت های امداد و نجات طی ۳۰۶ روز گذشته از سال ۹۸، توضیح داد: در ۱۰ ماه گذشته بیشترین درصد فراوانی ماموریت ها با ۴۸ درصد مربوط به حوادث ترافیکی، ۲۴ درصد مربوط به مراجعات حضوری مصدومان و حادثه دیدگان از انواع حوادث به پست ها و پایگاه های امداد و نجات سراسر کشور، ۹ درصد مربوط به حوادث شهری، ۶ درصد مربوط به حوادث جوی، ۵ درصد مربوط به حوادث کوهستان، ۳ درصد مربوط به حوادث ساحلی، ۳ درصد مربوط به پوشش برنامه های ملی و مذهبی، یک درصد مربوط به حوادث صنعتی و کارگاهی و یک درصد نیز مربوط به سایر ماموریت ها بوده است.

درخشان از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

وی اضافه کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *