مطالبات مردم مناطق سیل زده پشت سد «سیمره» را پیگیری می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار با نمایندگان مردم روستاهای عرب رودبار که با حضور نمایندگان سد سیمره و فرمانداران سیروان و بدره، گفت: در سیل فروردین ماه ۹۸ نزدیک یک ماه کل منطقه را از نظر پشتیبانی و امدادرسانی پوشش دادیم.

وی با اشاره به مذاکرات متعددی که همراه با استاندار لرستان برای احقاق حقوق مردم منطقه و روستاهای پشت سد سیمره داشته، افزود: تلاش کردیم یک هیات واحد تشکیل شده و قیمت گذاری‌ها عادلانه صورت گیرد و براساس قاعده و قانون و مصوبه‌ای که شامل سطح ۷۲۳ متر برای خسارات به منازل، زمین‌های کشاورزی و باغات و زیرساخت‌ها و بحث تملک زمین‌ها بوده به نفع مردم منطقه صورت گیرد.

استاندار ایلام در ادامه، تصریح کرد: درخواستی که امروز مردم دارند معقولانه است و با توجه به این که زمین‌های کشاورزی و باغات این عزیزان تملک می‌شود منبع درآمدی برای زندگی در این منطقه وجود نخواهد داشت و منطقی این است که منازل این افراد هم تملک شود تا بتوانند در جای دیگر اقدام به فعالیت و زندگی کنند.

وی ادامه داد: اما این خواسته مردم منطقه در اختیار استان نیست و ما با انجام مکاتبات و مذاکره با مسوولین ارشد کشور پیگیر این خواسته مردم خواهیم بود.

سلیمانی دشتکی در پایان برای رفع مشکل اهالی منطقه عرب رودبار تأکید کرد: خواسته مردم منطقه که منطقی هم هست پیگیری می‌شود و مکاتبه‌ای با امضای بنده با معاون اول رئیس جمهور و وزراء مربوطه صورت می‌گیرد و در خصوص تخصیص اعتبارات لازم برای تملک و پرداخت خسارات نیز مکاتباتی انجام می‌شود تا در خصوص اعتبار در نظر گرفته تجدید نظر صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *