بازگشت توفان و برف به خراسان شمالی

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: داده های هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر وزش باد شدید و گاهی بسیار شدید با احتمال توفان و ورود سامانه بارشی به استان از عصر روز جمعه است.
هادی هادی زاده افزود: همچنین وزش باد شدید و در پاره ای مناطق بسیار شدید و بارش باران و به تدریج برف و در ارتفاعات کولاک برف و مه پیش بینی می شود.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس این سامانه اکثر نقاط استان به ویژه شمال غرب، غرب و بخش هایی از مرکز را تا ظهر شنبه زیر تاثیر خود قرار خواهد داد.

هادی زاده، لغزندگی معابر و جاده ها، کاهش دید، افزایش چهار تا ۶ درجه ای دما تا فردا و پس از آن کاهش ۵ تا ۸ درجه ای دما از جمعه شب تا صبح یکشنبه، به ویژه در ساعات روز را از پیامدهای این سامانه عنوان کرد.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی، رعایت احتیاط هنگام تردد در جاده های کوهستانی، مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل های انرژی، تجهیز خودروها به تجهیزات زمستانی و عدم صعود به ارتفاعات را برای جلوگیری از مشکلات احتمالی متذکر شد.

خراسان شمالی در پاییز امسال ۴۰ میلیمتر بارندگی داشت که این رقم نسبت به ۹۷ میلیمتر بارندگی پاییز پارسال ۵۷ درصد و در مقایسه با دوره آماری بلندمدت نیز ۳۶ درصد کاهش داشته است.

میانگین بارش سالانه خراسان شمالی ۲۴۰ میلیمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.