چراغ زندگی در روستاهای سیل‌زده ایلام روشن شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، بلایای طبیعی پدیده‌ای غیرقابل پیش‌بینی‌است که سلامت بهداشتی، روحی، روانی و… مردم آسیب دیده را به خطر می‌اندازد و یکی از مهم‌ترین آسیب‌های روان‌شناختی، در معرض قرار گرفتن افراد در حوادث و بلایای طبیعی از جمله سیلاب است.

بروز سیل‌ می‌تواند تأثیرات بسیار عمیقی بر سلامت روانی و رفاه زندگی مردم داشته باشد که این تاثیرات ممکن است مدت زمانی طولانی ادامه یابد.
طی سال‌های اخیر شاهد بروز حوادثی از قبیل زلزله و سیل در استان ایلام بودیم که میزان تخریب‌ها و ویرانی سیلاب‌ها بالا بوده است و بروز سیل در ابتدای سال 98 یکی از مواردی است که مشکلات بسیاری را برای ساکنین مناطق مختلف به همراه داشت.
شدت بارش‌های فروردین ماه سبب خسارات گسترده‌ای به منازل مسکونی، واحدهای تجاری، پلها، ابنیه و… شد و این

ده ماه از سیل فروردین ماه سال جاری می‌گذرد و کار تعمیر و بازسازی منازل و واحدهای آسیب دیده از این سیل از همان روزهای آغازین شروع شد

خسارات فشارهای روحی و روانی بسیار زیادی را به ساکنین مناطق آسیب دیده وارد آورد.

ده ماه از سیل فروردین ماه سال جاری می‌گذرد و کار تعمیر و بازسازی منازل و واحدهای آسیب دیده از این سیل از همان روزهای آغازین شروع شد. شهرستانهای دره شهر و سیروان بیشترین خسارات را از این سیل متحمل شدند به گونه‌ای که صدها واحد مسکونی در این شهرستانها به صورت کامل تخریب و برخی نیز آسیبهای جدی دیدند.

حال پس از گذشت ده ماه ساکنین منطقه روند بازسازی و تعمیر این واحدها و کمک رسانی مسوولان از جمله سپاه، بنیاد مسکن و… را مطلوب ارزیابی می‌کنند.

مستندی که در ادامه آماده شده است، شادی بی اندازه سیل زدگان از کمک ارگان‌ها را به خوبی به نمایش گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *