جزئیات دستور رئیس جمهور برای کمک به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان

عباسعلی ارجمندی مدیر کل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: از سه شنبه هفته گذشته، دستور رئیس جمهور مبنی بر توزیع رایگان اقلام اساسی در بین مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: این اقلام توسط مراکز استان‌ها تهیه و به فرمانداری‌ها ارسال شده است و به زودی در استان‌ها توزیع می‌شود.

ارجمندی با بیان اینکه تنها مناطق سیل زده شامل دریافت این اقلام می‌شوند، اظهار کرد: چهارده شهرستان فنوج، سرباز، نیک شهر، قصررقند، درگان، سروان، ایرانشهر، میرجاوه، خاش، مهرستان، کنارک، چابهار، دلگان و سیبسوران و ۱۵۴۲ روستا سیل زده هستند.

مدیر کل مدیریت بحران استان گفت: این اقلام شامل ۵۰۰ تن برنج، ۴۰۰ تن آرد، ۵۰۰ تن شکر، ۱۰۰ تن روغن، ۵۰ تن گوشت قرمز برای مردم و ۳۰۰ تن جو و ۵۰۰ تن ذرت برای دام‌ها می‌شود.

ارجمندی اظهار کرد: خیرین پیش از این برای مردم اقلام اساسی مانند آرد تهیه کرده بودند که توسط دولت کمک‌هایی شده بود.

وی با بیان اینکه دام‌های بسیاری در این سیل تلف شده اند، اظهار کرد: از خیرین و گروه‌های جهادی خواستیم تا به جای آرد و برنج، دام و طیور در اختیار مردم قرار دهند که این امر میسر شد.

به گزارش میزان، طبق بخشنامه روز‌های اخیر یک مسئول مهم اقتصادی به تعدادی از نهاد‌ها و دستگاه ها، اعلام شده حسب تاکیدات رئیس جمهور برای کمک‌رسانی به مردم گرفتار در حوادث طبیعی، مقرر شده اقلام مورد نیاز سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان به میزانی که وزارت صنعت در اواخر دی ماه اعلام کرده است، به صورت رایگان در اختیار استان قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *