شعله‌ور شدن بخاری زنجانی‌ها در اثر سرما

مدیر روابط‌عمومی شرکت گاز زنجان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب گاز در استان مصرف شده است.

نادر رابطی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب گاز در استان زنجان، مصرف شده که نسبت به روزهای قبل بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب افزایش یافته است.

این مسئول ادامه داد: با توجه به کاهش دما و سردی هوا در استان زنجان، شهروندان در استفاده صحیح از وسایل گازسوز مانند بخاری، دقت و نصب صحیح، کنترل دودکش و رعایت اصول اولیه توجه کافی داشته باشند.

مدیر روابط‌عمومی شرکت گاز زنجان تصریح کرد: با توجه به کاهش دما در روزهای اخیر و افزایش مصرف گاز، از مشترکان درخواست می‌شود با مدیریت مصرف، کمک کنند تا همه هموطنان از این انرژی بهرهمند شوند.

وی، توجه مردم را به استفاده از وسایل گازسوز استاندارد با تعیین بهره‌وری در برچسب انرژی نصب شده بر روی این وسایل جلب و بر لزوم اطمینان از کارکرد صحیح لوله و اتصالات گاز شهری تاکید کرد و ادامه داد: شهروندان قبل از نصب بخاری با رعایت نکاتی ساده می‌توانند از بروز حوادث جلوگیری کنند، به طوری که از آویختن وزنه‌ای نسبتا سنگین به داخل دودکش و هدایت آن از دهانه خروجی دودکش به طبقات پایینی، یکی از راه‌های پیشنهادی برای کسب اطمینان از باز بودن مسیر لوله است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *