اختصاص بودجه اختتامیه جشنواره فجر به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر مروارید در شب پایانی هفدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، اظهار کرد: در جشنواره امسال چند هدف داشتیم که به سمت تحقق آن حرکت کردیم. یکی از اهداف این بود که فضا و بستری را فراهم کنیم که اصحاب رسانه و فرهنگ و هنر بتوانند بسته به علاقه مندی فیلم‌ها را انتخاب و به تماشای آن بنشینند، با همین هدف سینما آفریقا را به این امر اختصاص دادیم و در هفت شب برگزاری جشنواره، خوشبختانه شاهد حضور پر شور اهالی رسانه و هنرمندان در این سالن بودیم و دوستان رسانه‌ای و هنرمندان با نقد و نظرهایی که داشتند توانستند در پر شور برگزار شدن جشنواره ما را یاری کنند و این اتفاق مورد استقبال اهالی رسانه قرار گرفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، عدالت توزیعی را از دیگر اهداف جشنواره فیلم فجر مشهد دانست و گفت: شهروندان، زائرین و مجاورین توانستند مانند شهروندان تهران این موقعیت را داشته باشند که کلیه فیلم‌های بخش سودای سیمرغ، نگاه نو و سیمرغ پروانه‌ها را به تماشا بنشینند.

مروارید افزود: اختصاص شش سینما به اکران فیلم‌های جشنواره باعث شد ضمن اینکه دسترسی آسان را برای مردم فراهم آورد، سلایق مختلف را نیز پوشش داد.

وی با اشاره به بخش سیمرغ استان گفت: پنج فیلم از هنرمندان استاندر سینما هویزه مشهد اکران شد، در واقع این بخش با یک نگاه حمایتی به هنر سینما در مشهد بود، هنرمندان مشهدی توانستند در کنار این جشنواره آثار خود را اکران کنند که استقبال خوبی از این بخش شد، به عنوان یک مشهدی خوشحالم که با دیده شدن این آثار زمینه رشد و توسعه هنر هفتم در مشهد پیش از پیش محقق شود.

وی افزود: پیشکسوتان، هنرمندان و شرکت‌های سینمایی مشهد این قابلیت و ظرفیت را دارند که ایده‌های زیبا و جذاب را به فیلم‌های پر مخاطب تبدیل کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: امیدواریم مشهد بتواند در جشنواره فیلم فجر ستاد مستقلی داشته باشد که بتواند مستقلاً برای اکران فیلم‌ها تصمیم گیری کند، هر چند امسال توانستیم با حمایت سازمان سینمایی و مشارکت شهرداری این جشنواره را با رضایت علاقه مندان پیوند بزنیم و کامل برگزار نمائیم.

وی با بیان اکران فیلم‌های بخش سیمرغ و پروانه‌ها در مشهد گفت: امسال برای نخستین بار شاهد اکران فیلم‌های جشنواره فجر در حاشیه شهر مشهد از طریق فرهنگسراها بودیم. با توجه به اینکه امسال مبحث مقاومت نیز پررنگ بود شاهد بودیم که جشنواره فیلم فجر به ویژه در مشهد نیز رنگ و بوی مقاومت گرفته بود.

مروارید افزود: امیدواریم با تجربه‌هایی که امسال در تشییع باشکوه پیکر سردار سلیمانی و نمایش وحدت مردم ایران را داشتیم، این شکوه و وحدت ایده فیلم سازان در سال‌های آینده قرار گیرد و فیلم‌های مقاومت را سال آینده پررنگ‌تر داشته باشیم.

وی با اشاره به تصمیم ستاد برگزاری جشنواره برای کمک به هموطنان سیستان و بلوچستان گفت: در شرایط فعلی ترجیح داده شد هزینه اختتامیه را به مردم خوبمان در سیستان و بلوچستان که گرفتار سیل شده‌اند کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *