آخرین وضعیت سیل در رودان و میناب

بارندگی که از روز گذشته در شرق هرمزگان آغاز شده موجب آبگرفتگی جاده و منازل مسکونی در شهرستان‌های رودان و میناب شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، بارندگی هایی ۲۴ ساعته اخیر در اکثر نقاط استان هرمزگان موجب آبگرفتگی جاده ها و منازل مسکونی شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که در شهرستان رودان تا ساعت ۲۳ شب گذشته بیش از ۶۹ میلیمتر باران باریده است و هم اکنون به علت ریزش کوه و آبگرفتگی در جاده بندرعباس به رودان، حد فاصل تونل سرزه تا سه راهی میناب- رودان مسیر دو طرفه و تردد از یک مسیر این جاده برقرار است.

طغیان رودخانه

در راستای به دست آوردن آمار دقیقی از وضعیت این شهرستان به سراغ فاطمه رکن الدینی سخنگوی استانداری هرمزگان رفتیم تا با وی به بررسی این موضوع بپردازیم.

سخنگوی استانداری هرمزگان در  تشریح آخرین وضعیت آبگرفتگی در شهرستان رودان، اذعان داشت: محور رودان – بندرعباس از تونل سرزه به سمت چاه شیرین با توجه به ریزش کوه و تخریب ناهموارى هاى کنار جاده مسدود شده و باند مقابل (چاه شیرین به سمت رودان) به شکل رفت و برگشت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به این‌که نیروهاى راهدارى مشغول بازگشایى مسیر هستند و انتظار مى رود تا ساعاتى دیگر این مشکل مرتفع شود، تصریح کرد: مسیر روستایى فاریاب در شهرستان رودان نیز دچار مشکل و اختلال در تردد شده است که قطعا” با همکاری نیروهای امدادی و مدیریت بحران بازگشایی خواهد شد.

طبق گزارش های ستاد مدیریت بحران؛ از روستای حسن لنگى بندرعباس هم گزارش آب گرفتگى تعدادى از خانه هاى روستاییان دریافت شده است.

سیلاب3

رکن الدینی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ارتباط تلفنى رودان (ثابت و همراه) شب گذشته براى ساعاتى قطع بوده است، اظهار داشت: فرماندار شهرستان رودان از حل مشکل ارتباط تلفنی و برقراری ارتباط در این شهرستان خبر داد.

سخنگوی استانداری هرمزگان در ادامه به وضعیت شهرستان میناب پس از بارندگی اشاره و خاطرنشان کرد: روستاى چاه اسماعیل میناب به واسطه طغیان رودخانه دچار آسیب و تعدادى از منازل مردم دچار آبگرفتگى شده است و هم اکنون فرماندار شهرستان و عوامل امدادى در منطقه حضور دارند.

وی اضافه کرد: محور میناب -بندرعباس در نقطه چاه اسماعیل به علت طغیان رودخانه براى ساعاتى دچار اختلال در تردد شده و هم اکنون به دلیل وجود گل و لاى در سطح جاده رفت و آمد با مشکلاتى مواجه است.

انسداد راه

بنا برپیش بینی هواشناسی هرمزگان؛ در استان به ویژه نیمه شرقی استان تا ساعات بعدازظهر رگبار باران و رعد وبرق پیش بینی می‌شود که طی ساعاتی قابل ملاحظه خواهد بود.

دریا نیز با شدت گرفتن باد‌های شمال غربی در خلیج فارس، غرب تنگه هرمز و به تدریج دریای عمان مواج خواهد شد و شرایط تردد‌های دریایی ایمن نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *